Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Wcześniak

Będą szczepić rodziców wcześniaków już z tzw. grupą 0

Artykuł

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że rodzice hospitalizowanych wcześniaków będą szczepieni przeciwko covid-19 razem z uprawnionymi do szczepionki w etapie O.

Szczepienie rodzice wczesniakow
Autor: freepik

Aby umożliwić rodzicom hospitalizowanych niemowląt odwiedziny swoich pociech w placówkach medycznych, Ministerstwo Zdrowia zgodziło się dopisać tę grupę do osób, którym przysługuje prawo do szczepionki przeciw covid-19 w pierwszej kolejności. Matki i ojcowie dzieci urodzonych przed terminem będą mogli otrzymać więc szczepionkę razem z pracownikami służby zdrowia, domów opieki, aptek, hurtowni farmaceutycznych, firm transportujących leki, pracownikami uczelni medycznych oraz studentami uczelni medycznych. Decyzja Ministerstwa Zdrowia o wpisanie rodziców wcześniaków do grupy 0 ma związek z niedawnym apelem Fundacji Koalicja dla Wcześniaka. Fundacja  wystosowała bowiem kilka dni temu temu list do samego premiera, z prośbą o zwrócenie uwagi na sytuację rodziców hospitalizowanych wcześniaków, którzy przez pandemię nie mogą odwiedzać swoich dzieci w szpitalach. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat