Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Będą otwierać pierwszy w Polsce oddział ginekologii dziecięcej

Artykuł

W klinice Szpitala Zakonu Bonifratów w Katowicach powstaje nowoczesny oddział ginekologii dziecięcej. Nie ma jeszcze takiego w Polsce.

Oddzial ginekologia dziecieca
Autor: freepik

Zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne, krwawienia z dróg rodnych, zmiany nowotworowe, ciąże młodocianych - tym mają zajmować się już niedługo lekarze z pierwszego w naszym kraju oddziału ginekologii dziecięcej i dziewczęcej. Powstaje on w Katowicach. Nowy oddział to efekt ogromnego zapotrzebowania na rosnące potrzeby pacjentów w tej dziedzinie. Praktyka pokazuje bowiem, że ginekolodzy zajmujący się leczeniem osób dorosłych nie zawsze są dobrze przygotowani do leczenia dzieci. Skutkiem tego jest to, że szybkie uzyskanie właściwej diagnozy i wdrożenie leczenia ginekologicznego osób nieletnich bywa niekiedy trudne. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat