Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Baśniowe ścieżki” – recenzja

Artykuł

Książka ta jest zbiorem sześciu baśni oraz bajek.

Basniowe sciezki
Autor: Materiały prasowe

Autorka tymi bajkami pragnie zabrać nas rodziców i nasze maluchy do magicznego świata. Każda bajka kończy się jakimś mądrym przesłaniem. Bajka „O złocie, bogactwie i sercu biedaka” kończy się zdaniem: „Bo dobre serce jest droższe, niż złoto i całe bogactwa świata”. Natomiast w bajce „o kupcu Walentym” możemy znaleźć przesłanie: „Tam gdzie miłość i zgoda, tam radość i dostatek”.

Mojemu dziecku bardzo spodobała się bajka „O Małgorzatce, która szukała domu”. Być może treść, a być może większa ilość ilustracji w porównaniu do pozostałych.

Małe dziecko chłonie bardzo szybko informacje, które im przekazujemy. Są wzrokowcami i bardzo dobrymi słuchaczami. Zapamiętują to co im często powtarzamy. Bajki muszą być obecne w życiu dziecka. Ich świat jest prosty i nieskomplikowany i tylko poprzez bajki i baśnie dziecko zrozumie nasze życie najbardziej w początkowym rozwoju. Wybierajmy książki z morałami. Książki, które chcą nam coś przekazać i pokazują świat nie tylko w kolorowych barwach, ale także ujawniają inne oblicze życia.

Złe i podstępne charakterki niektórych bohaterów także są nauką dla dziecka w pewnym rodzaju. Kiedy będzie dostrzegał w baśniach dobro i zło, w życiu także będzie potrafił te dwie rzeczy rozróżnić. Nie każde opowiadanie musi zakończyć się szczęśliwe, by nieść ze sobą przesłanie. Czasem smutne zakończenie jest także jakimś przekazem.

Książka ma w sobie kilka prostych obrazków, nie tyle obrazki co nawet rysunki. Nie są super piękne, ale są właśnie proste i takie bajkowe. Ich kolory powinny przyciągać oko naszych maluchów.

Czytanie dzieciom powinno być wpisane w obowiązki każdego rodzica, babci, czy wuja. Bajki, baśnie bardzo rozwijają światopogląd maluszka. Uczy go reakcji na niektóre sytuacje i uczymy go skupienia, podczas kiedy musi usiąść kilka dłuższych chwil, by posłuchał.

Praca ta może śmiało znaleźć się w domowej dziecięcej biblioteczce. Będzie nie tylko idealną książką na lepszy sen, czy też wypełnieniem czasu w ciągu deszczowych ponurych dni, ale będzie także przekazem bardzo ważnych wartości w życiu i nie tylko. Czytajmy naszym dzieciom, bo warto poprzez książki zabierać je do zaczarowanego świata jak poprzez książkę Pani Sabiny. Kilka baśni i na każdy dzień tygodnia możemy jedną przeznaczyć i tym samym zabierać naszego szkraba do świata wróżek, mówiących zwierzątek, skrzatów i czynów bajkowego bohaterstwa i odwagi.

Sabina Pelc, „Baśniowe ścieżki”, Gdynia, NOVAE RES, 2016

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat