Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

#zostańwdomu –jak kreatywnie spędzić czas w domu z dziećmi?

Artykuł

Obecna sytuacja może być dla części z nas okazją do relaksu, czytania dawno zapomnianych książek czy oglądania seriali.

Zostanwdomu kreatywnie dziecko
Autor: Materiały prasowe

Okres ten inaczej mogą postrzegać rodzice, szczególnie tych najmłodszych, którzy nieustannie muszą wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem w zabawie oraz znać odpowiedzi na niekończące się pytania przedszkolaków. Dzielimy się garścią pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi. Inspiracje na udaną zabawę znaleźć można również w ofercie produktów dostępnych na www.lidl-sklep.pl.

Zróbcie to sami!

Pozostanie w domu to dobry moment, by rozwinąć kreatywność i wyobraźnię najmłodszych. Oprócz zabawy klockami oraz układania puzzli mamy jeszcze wiele innych możliwości! Ciekawe prace artystyczne wykonamy, mając do dyspozycji blok rysunkowy czy ryzę papieru do drukarki. Zabawę z pewnością urozmaici zestaw perłowych markerów (24,99 zł/ 8 szt./ 1 opak.), dzięki którym stworzymy aplikacje z dekoracyjnymi perełkami. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do papieru, markery możemy wykorzystać do malowania tekstyliów, kartonu, korka, drewna, tworzywa sztucznego, a nawet ceramiki, szkła oraz metalu! Zwykła bawełniana torba na zakupy lub prosty tshirt przy pomocy markerów mogą stać się naprawę wyjątkowe.

Natomiast do precyzyjnego kolorowania możemy wykorzystać kredki akwarelowe (35,99 zł/ 24 szt./ 1 opak.) w zestawie z pędzlem z naturalnego włosia, dzięki któremu uzyskamy efektowne, kolorowe obrazy. Papier służy nie tylko do kolorowania i malowania. Stanowi również dobrą bazę do dekoracji. Do ozdabiania naszych prac możemy wykorzystać zestaw do dekoracji papieru (19,99 zł/ 1 zestaw). Przy jego pomocy stworzymy precyzyjne kółka czy motywy ozdobne, a stemple z literami mogą dodatkowo wspomóc w nauce alfabetu.

Zestaw do dekoracji papieru
19,99 zł/ 1 zestaw Zestaw perłowych markerów
24,99 zł/ 8 szt./ 1 zestaw Kredki akwarelowe
35,99 zł/ 24 szt./ 1 zestaw

Możecie pójść o krok dalej i zacząć tworzyć obrazy, które przy okazji ozdobią Wasze mieszkanie. Kto powiedział, że ze sztalugi mogą korzystać tylko profesjonalni malarze? Dostępna na www.lidl-sklep.pl sztaluga w walizce (139,00 zł/ 1 zestaw) posiada w zestawie bogate wyposażenie, które pozwoli Wam urzeczywistnić wszelkie pomysły artystyczne. Oprócz sztalugi wykonanej z drewna sosnowego znajdziemy w nim uchwyt na płótno, dwa płótna, farby akrylowe, 10 pędzelków, 2 ołówki, paletę malarską oraz szpatułkę. Dodatkowo możemy wyposażyć się w pełen zestaw malarski w walizce (149,00 zł/ 1 zestaw), który każdemu da możliwość realizacji własnych pomysłów artystycznych. W skład zestaw wchodzi duży wybór farb akwarelowych, akrylowych i olejowych, wysokiej jakości kredki, mazaki i kredki olejowe oraz pędzle, ołówki i inne akcesoria.

Sztaluga stołowa w walizce
139,99 zł/ 1 zestaw Zestaw malarski w walizce
149,00 zł/ 1 zestaw Lampion do samodzielnego złożenia
17,99 zł/ 1 zestaw

Samodzielnie możemy stworzyć nie tylko obraz czy dekoracje na tkaninach, ale również… lampion (17,99 zł/ 1 zestaw) w postaci sowy, smoka, feniksa, pegaza czy ninja. Do dzieła!

Powrót klasyków

Mimo że obecnie powinniśmy zostać w domach, możemy sprawić, że nasze dzieci przeżyją nowe, ekscytujące doświadczenia w naszych czterech kątach. W tym celu warto odświeżyć swoją pamięć i przypomnieć zabawy z naszego dzieciństwa, z epoki bez dostępu do Internetu z nieograniczoną liczbą gier i bajek. Wśród klasyków wymienić można zabawę w chowanego, budowanie toru przeszkód, poszukiwanie skarbów – „ciepło zimno”, wycieczkę pociągiem zbudowanym z krzeseł czy odgrywanie scen w teatrze z widownią w postaci rodziców. Emocji na pewno dostarczy wspólne budowanie bazy – aby ją zbudować potrzebny jest tylko wolny kąt w mieszkaniu, kilka krzeseł lub innych mebli, koc (np. koc z polaru 130x170 cm/ 12,99 zł/ 1 szt.) i kilka poduszek. Wnętrze bazy można urozmaicić lampką – najlepiej LED – bez konieczności zasilania sieciowego np. lampa stołowa LED/ 99 zł/ 1 szt., przy której wieczorem będzie można się dzielić „strasznymi historiami”.

Lampa stołowa LED
99 zł/ 1 szt. Koc z polaru
12,99 z/1 szt.

Wspólne czytanie

Dobrym pomysłem na wspólne spędzenie czasu w domu jest oczywiście czytanie książek, które rozbudzi w najmłodszych miłość do czytania na całe życie. W obecnej sytuacji interesującą propozycją jest zestaw 10 książeczek dla dzieci (19,99 zł/ 1 zestaw). W ofercie internetowego sklepu Lidla dostępne są również książeczki z puzzlami z ulubionymi bohaterami (19,99 zł/ 1 szt.), które wspomagają motorykę i logiczne myślenie, a dzięki nim dzieci przeżyją przygodę pełną niespodzianek. Obecnie książki wykorzystują również nowoczesne technologie, które warto wypróbować. Na www.lidl-sklep.pl dostępne są książki dla dzieci z funkcją rozszerzonej rzeczywistości (19,99 zł/ 1 szt.), dzięki którym możemy sprawdzić, jak w 3D ożywają bohaterowie opowiadań. Książki opowiadające m.in. historie Czerwonego Kaptura czy Trzech Małych Świnek mogą być ożywione dzięki bezpłatnej aplikacji rozszerzonej rzeczywistości, które współpracują z urządzeniami Apple i Android.

Zestaw 10 książek
19,99 zł/ 1 zestaw Książeczka z puzzlami
19,99 zł/ 1 szt. Książki z funkcją rozszerzonej rzeczywistości
19,99 zł/ 1 szt.

Zamówienia ze strony www.lidl-sklep.pl w wysokości minimum 149 zł dostarczane są bezpłatnie. Za dostawę zakupów na kwotę poniżej 149 zł zapłacimy 9,99 zł. Klient ma 30 dni na zwrot zakupów, a zwrot jest bezpłatny przy skorzystaniu z usług Poczty Polskiej. Sklep zapewnia również bezpieczne płatności – certyfikat PCI DSS potwierdza, że infrastruktura sklepu internetowego www.lidl-sklep.pl i płatność kartą kredytową są bezpieczne

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat