Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Higiena

„Zima z Czyściochami” nie jest zła!

Artykuł

Brak Wam pomysłów jak zorganizować dzieciom czas podczas ferii zimowych? Rossmannowe Czyściochy przychodzą z pomocą: mamy dla Was nowe gry, piosenki i filmiki. Sympatyczne zwierzaki umilą zimowe wieczory i zadbają o wyrabianie dobrych nawyków higienicznych u dzieci.

Zima z czysciochami
Autor: Materiały prasowe

„Zima z Czyściochami” to kolejna propozycja dla dzieci z udziałem bohaterów Czyściochowa.

- Zdajemy sobie sprawę, że zima, a już szczególnie ferie to nie zawsze łatwy czas dla dzieci i rodziców. Zamknięte przedszkola, kapryśna pogoda – to wszystko sprawia, że rodzicom nie brakuje wyzwań. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie przygotowanie zestawu ratunkowego na nudę, który pomoże nam realizować naszą misję, czyli wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych wśród dzieci, a przy okazji ułatwi ich rodzicom życie, bo pomoże zorganizować czas maluchom – mówi Anna Tomczak, Kierownik Sekcji programu Rossnę!

Z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym Rossmann przygotował zabawy typu „połącz kropki”, „wykreślanka” czy „labirynt” - wystarczy pobrać je ze strony Zima z Czyściochami! Drogeria Rossmann.pl i wydrukować. Jest tam też coś dla fanów gier online oraz miłośników piosenek i bajek z bohaterami Czyściochowa. Oprócz tego rodzice mogą skorzystać z materiałów dostępnych na stronie Czyściochowej Akademii, które są umieszczone w zakładce „Dla rodzica”. Stanowią one uzupełnienie zajęć, które dzieci miały w przedszkolu lub szkole i pomagają usystematyzować zdobytą wiedzę. Zabawy są podzielone na bloki tematyczne: korzystanie z toalety, kąpiel i mycie włosów oraz higiena dłoni. W zależności od wieku dziecka rodzice mogą wybrać poziom przedszkolny lub szkolny, bo zabawy mają zróżnicowany poziom trudności. Wystarczy domowa drukarka i kredki, by kreatywnie i wartościowo spędzić czas.

Zarówno materiały na stronie Rossnę! z dobrymi nawykami KLIK, jak i te na stronie Czyściochowej Akademii KLIK będą na bieżąco aktualizowane. Pojawią się nowe pomysły na zabawy, kolejne odcinki przygód Czyściochów i wiele innych materiałów. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat