Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Zdrowie po ciąży" Dr Oscar Serrallach

Artykuł

Bądź zdrowa i piękna po porodzie!

Zdrowie po ciazy
Autor: Materiały prasowe

Gdy dr Serrallach po raz pierwszy wspomniał o wyczerpaniu pociążowym, trafił w dziesiątkę – objawieniem była zwłaszcza informacja, że miał w swojej praktyce pacjentki, które jeszcze 7 a nawet 10 lat po urodzeniu dziecka doświadczały jego skutków. Tak nie powinno być i tak nie musi być. Oto wyczerpujący przewodnik po zdrowiu kobiety dla każdej matki – świeżo upieczonej, czy z wieloletnim stażem – która kiedykolwiek poczuła, że jest zmęczona, ma dość, po prostu nie jest sobą. Doktor Serrallach z wielką empatią i mądrością wyjaśnia, jak dzięki dobremu odżywianiu, łagodnym ćwiczeniom i innym prostym sposobom odzyskać zdrowie, witalność i swoje dawne „ja”. - Gwyneth Paltrow

O depresji poporodowej słyszał każdy. Natomiast Zdrowie po ciąży jest pierwszą książką traktującą o leczeniu przyczyn tak zwanego „odpieluszkowego zapalenia mózgu”, baby blues i innych dolegliwości odbierających siły matkom małych dzieci.

Ta książka, pełna rzetelnych porad, propozycji skutecznych metod powrotu do pełnej formy, napisana przez empatycznego specjalistę od zdrowia kobiet, spełni rolę przewodnika, który pomoże wszystkim matkom odbudować energię, zregenerować ciało i odzyskać poczucie podmiotowości.

Większość matek doświadczyła bólu, osłabienia pamięci, niezdecydowania, spadku poziomu energii, huśtawki nastrojów czy jakiejś postaci pogorszenia sprawności umysłowej. Nie ma w tym nic dziwnego: dojrzewanie dziecka w łonie matki powoduje istotne naruszenie jej rezerw fizycznych – na przykład mózg kobiety w czasie ciąży kurczy się średnio o 5 procent, a łożysko obrabowuje ją z substancji odżywczych potrzebnych jej dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak w sytuacji, gdy opieka poporodowa kończy się po 6 tygodniach, większość matek nigdy nie dowie się, jak zregenerować siły i zadbać o swoje ciało. W rezultacie mogą wiele lat cierpieć z powodu skutków wyczerpania pociążowego nie tylko nie wiedząc, co im jest, ale także nie otrzymując należytego wsparcia i leczenia.

Data premiery: 04 września 2019
Tłumaczenie: Marta Klimek - Lewandowska
Wydanie pierwsze

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat