Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Zdrowe i pełne energii dziecko” – recenzja

Artykuł

Idealna książka dla wszystkich rodziców, którzy chcą przekazać swoim dzieciom zdrowe nawyki odżywiania.

Zdrowe pelne energii dziecko
Autor: Materiały prasowe

Katarzyna Błażejewska-Stuhr jest z wykształcenia psychodietetykiem i dietetykiem klinicznym. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy, a dwie jej poprzednie książki otrzymały nominacje do prestiżowych nagród porównywalnych z kulinarnymi Oscarami. Prywatnie jest mamą Stasia oraz Tadzia i to na własnych dzieciach testowała wiele potraw, które znalazły się w jej najnowszej książce pod tytułem „Zdrowe i pełne energii dziecko”. Książka powstała z dwóch powodów. Po pierwsze autorka wierzy w to, że prawidłowa i zdrowa dieta ma ogromny wpływ na nasz organizm. Po drugie – woli pracować z dziećmi, ponieważ można im wiele rzeczy wytłumaczyć i zmotywować je w taki sposób, by dążyły do osiągniecia celu. Ważne, by codzienna dieta była smacznym, zdrowym i niedrogim źródłem przyjemności.

Żywienie dzieci staje się dużym wyzwaniem. Jako najważniejszy powód autorka podaje dobrostan i wszechobecną, przetworzoną żywność. Zwraca również uwagę na fakt, iż dzieci coraz mniej się ruszają. W poradniku znajdziemy dużo ważnych rad, wyjaśnień i wskazówek. Jednymi z ważniejszych tematów jest picie dużej ilości wody i czynne uprawianie sportów oraz zabawy na dworze.

Książka ma przejrzystą formułę. Składa się z dwóch części: obszernego wstępu i przepisów na pyszne dania. Wstęp omawia takie tematy jak: pięć posiłków dziennie, śniadanie, proces trawienia, próchnica, niejadki i przekarmianie, cukier, otyłość, małe kroczki, nowa piramida żywienia, kilka dobrych rad. To tylko niektóre z wyjaśnionych zagadnień. Książka zawiera w sobie wiele pysznych przepisów, które na pewno zasmakują każdemu dziecku i całej rodzinie. Przepisy obejmują śniadania, posiłki do szkoły, przekąski, zupy, obiady, desery, koktajle i przepisy dla dzieci. Piękne grafiki i fantastyczne zdjęcia potraw sprawiają, że od razu czujemy ochotę na gotowanie.

Książka napisana została prostym językiem. Autorka stara się uświadomić rodzicom, jak ważny jest odpowiedni dobór zdrowej żywności dla dziecka. Mówi, co niedobrego kryje się w spożywanych produktach przetworzonych i pokazuje jak je zastąpić lub na co zwrócić uwagę na zakupach. Dzieci uczą się od dorosłych, dlatego tak ważny jest przykład, jaki dajemy najmłodszym. Po przeczytaniu książki na pewno upewnimy się, że dobrze robimy, gdy odmawiamy dziecku sklepowych ciastek lub słodkich jogurtów w kolorowych opakowaniach. Dostaniemy również dużą dawkę motywacji, by wprowadzić w życiu naszej rodziny ważne zmiany, które na pewno zaowocują w przyszłości.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr, „Zdrowe i pełne energii dziecko”, Warszawa, Zwierciadło, 2019.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat