Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Zamień Dzień Dziecka w święto kreatywności!

Artykuł

Co najbardziej interesuje każde dziecko? Odpowiedź jest prosta: zabawa. Przynosi radość, a przy tym stymuluje rozwój małego człowieka. W świecie dzieci rządzi fantazja i pomysłowość.

Dzien dziecka kreatywnosc
Autor: Materiały prasowe

O tym, że wyobraźnia nie zna granic, najłatwiej przekonać się, obserwując dzieci, które bawią się klockami LEGO® – potrafią wykreować z nich nową rzeczywistość, wyczarowując niesamowite budowle, pojazdy, a nawet całe scenki i historie. 1 czerwca to doskonała okazja, aby poznać świat LEGO, w którym każdy dzień jest świętem kreatywności - Dniem Dziecka, który trwa przez cały rok!

Zaledwie dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby! Dla ośmiu takich elementów istnieje prawie nieskończona liczba połączeń. Dlatego każdy zestaw LEGO®, zawierający setki klocków w różnych kolorach i kształtach, staje się prawdziwym polem do popisu dla dziecięcej kreatywności. Gdy kilkoro dzieci otrzyma zadanie zbudowania kaczki z 4 żółtych i jednego czerwonego klocka, każde z nich zrobi to na swój sposób. Podobnie, gdy dostaną elementy o różnych kolorach, nadadzą im swoje własne znaczenia, przypiszą wymyślone przez siebie funkcje. Przezroczysty klocek stanie się diamentem, czerwony wulkaniczną lawą, a niebieski jeziorem. Nieskończone możliwości łączenia klocków LEGO pozwalają na tworzenie konstrukcji według własnego pomysłu, bez instrukcji składania czy podpowiedzi rodziców. W krainie fantazji wieże wcale nie muszą być proste, pałace księżniczek różowe, zaś średniowieczne zamki rycerskie mogą mieć koła i jeździć. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a klocki LEGO dają małym budowniczym pole, by urzeczywistnić nawet najbardziej fantastyczne pomysły.

- Grupa LEGO produkuje zabawki dla wszystkich dzieci, niezależnie od wieku, płci i zainteresowań, dlatego w świecie LEGO każdy znajdzie coś dla siebie. Jedne dzieci lubią odgrywać scenki z realnego życia i być dzielnym strażakiem lub troskliwym lekarzem, inne wolą zabawę w krainie magii, elfów i księżniczek lub toczyć odwieczną walkę dobra ze złem w odległej galaktyce. Oferta LEGO to ponad 20 różnorodnych serii, 450 produktów i wiele światów, do których dzieci mogą przenosić się w zabawie lub kreować swoje własne. Z klockami LEGO zabawa jest twórcza, rozwijająca, niczym nieograniczona i można do niej wracać każdego dnia - mówi Emilia Kalinowska, Senior Marketing Manager w LEGO Polska.

Na Dzień Dziecka firma LEGO rekomenduje zestawy z najpopularniejszych kolekcji dla chłopców i dziewczynek: LEGO® NEXO KNIGHTS™, LEGO® Ninjago, LEGO® City, LEGO® Friends, LEGO® Elves, LEGO® Disney Princess™ oraz LEGO® DUPLO® dla najmłodszych od 1,5 roku życia.

Kraina fantasy

Dzieciom w wieku powyżej 5 lat, które lubią świat fantasy, z pewnością spodoba się najnowsza seria - LEGO NEXO KNIGHTS. Łączy ona przeszłość z przyszłością, świat realny z wirtualnym. Chłopcy i dziewczynki mogą w tradycyjny sposób budować z klocków rozmaite modele i pojazdy, by potem przenieść się do aplikacji LEGO® NEXO KNIGHTS™ Merlok 2.0. i tam zdobywać nowe moce, zdolności i funkcje. Firma LEGO szczególnie poleca zestawy „Pojazd Claya” i „Pojazd zła Jestro”, z którymi mali rycerze NEXO mogą przeżywać jeszcze bardziej ekscytujące rycerskie przygody. Z kolei prawdziwi wojownicy ninja będą zachwyceni produktami LEGO Ninjago „Smok Jaya” i „Piracki sterowiec”. Te latające maszyny umożliwią im pokonanie podniebnych piratów, ukończenie misji i stanie się mistrzami Spinjitzu.

Bohaterowie realnego świata

Dzieciom, które wolą odgrywać scenki z realnego życia, spodobają się zestawy LEGO® City „Łódź strażacka” i „Więzienna wyspa”. Dzięki nim będą mogli wcielić się w role prawdziwych bohaterów - odważnych strażaków ratujących mieszkańców na łodzi, która unosi się na wodzie! lub dzielnych policjantów łapiących złodziei i pilnujących porządku w miasteczku. Według psychologów, odgrywając w zabawie zdarzenia z realnego życia, dzieciom łatwiej zrozumieć otaczający je świat i uporządkować go. Wcielanie się w role ma również działanie terapeutyczne, gdyż dziecko stawia się w sytuacji, w której nie ma okazji być na co dzień np. nieśmiały chłopiec może poczuć w zabawie, jak to jest być liderem.

Magia przyjaźni

Wielbicielom pięciu przyjaciółek z Heartlake i dzieciom w wieku szkolnym zainteresowanym muzyką, tańcem, zwierzętami, przyrodą i sportem przypadną do gustu zestawy LEGO® Friends: „Supermarket w Heartlake”, „Cukiernia w Heartlake”, „Spływ pontonem” i „Dom gwiazdy pop Livii”. Z tym produktami same lub z przyjaciółmi będą mogły odgrywać scenki dotyczące ich ulubionych tematów. Z kolei dzieci zafascynowane światem magii będą zachwycone serią LEGO Elves, dzięki której w jednej sekundzie znika codzienna rutyna i nuda. Zestaw „Jaskinia Smoka Ognia” pozwala na wykreowanie swojego własnego wyjątkowego i sekretnego świata, w którym mieszkają smoki i elfy. W ofercie LEGO nie zabrakło także bajkowej serii LEGO® Disney Princess™ na bazie ulubionych dziecięcych opowiadań i filmów. Zestaw „Uroczystość w zamku Arendelle” nawiązuje do popularnego filmu „Kraina lodu”.

Kreatywne maluchy

Dla najmłodszych dzieci LEGO® DUPLO® proponuje kreatywne i rozwijające zestawy „Sawanna”, „Arktyka” i „Dżungla”, dzięki którym mogą odbyć edukacyjną podróż dookoła świata, poznawać różne krainy geograficzne, a w nich egzotyczne zwierzęta. Natomiast z produktami „Moje pierwsze pojazdy”, „Moja pierwsza ciężarówka” i „Mój pierwszy ogród” maluchy mają okazję dowiedzieć się, jak rosną roślinki, nauczyć się łączyć w pary, rozwijać swoją spostrzegawczość i doskonalić zdolności motoryczne. Zestawy LEGO DUPLO stanowią także podpowiedź dla rodziców na kreatywną zabawę ze swoimi pociechami. Co ważne, LEGO DUPLO są dwukrotnie większe od standardowych klocków LEGO, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas zabawy.

Wszystkie zestawy LEGO można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce.

 • LEGO NEXO KNIGHTS „Pojazd Claya” (70315) - 179,99 zł
 • LEGO NEXO KNIGHTS „Pojazd zła Jestro” (70316) - 229,99 zł
 • LEGO Ninjago „Smok Jaya” (70602) - 149,99 zł
 • LEGO Ninjago „Piracki sterowiec” (70603) - 149,99 zł
 • LEGO City „Łódź strażacka” (60109) - 299,99 zł
 • LEGO City „Więzienna wyspa” (60130) - 349,99 zł
 • LEGO Friends „Supermarket w Heartlake” (41118) - 129,99 zł
 • LEGO Friends „Cukiernia w Heartlake” (41119) - 179,99 zł
 • LEGO Friends „Spływ pontonem” (41121) - 129,99 zł
 • LEGO Friends „Dom gwiazdy pop Livii” (41135) - 249,99 zł
 • LEGO Elves „Jaskinia Smoka Ognia” (41175) - 179,99 zł
 • LEGO Disney Princess „Uroczystość w zamku Arendelle” (41068) - 259,99 zł
 • LEGO DUPLO „Sawanna” (10802) - 79,99 zł
 • LEGO DUPLO „Arktyka” (10803) - 119,99 zł
 • LEGO DUPLO „Dżungla” (10804) - 199,99 zł
 • LEGO DUPLO „Moje pierwsze pojazdy” (10816) - 79,99 zł
 • LEGO DUPLO „Moja pierwsza ciężarówka” (10818) - 79,99 zł
 • LEGO DUPLO „Mój pierwszy ogród” (10819) - 79,99 zł
Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat