Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Zaczarowane drzewo

Artykuł

Czary-mary pień prastary! Grzyb, wiewiórka, sowa żuk! Czy to sosna jest, czy buk? Drzewo rzuca dziś wyzwanie. Czy Wy odpowiecie na nie?

Zaczarowane drzewo
Autor: Materiały prasowe

W pięknym lesie rośnie prastare, magiczne drzewo. Nikt dokładnie nie wie skąd się wzięło, nikt już nie pamięta, kto je zaczarował. Powiadają, że potrafi urosnąć tak, że gwiazdy śpią w jego gałęziach, a gdy mu się to znudzi, kurczy się do rozmiaru muchomora. Mówią, że zmienia kolory i czyha na śmiałków, którzy zakłócą jego leśny spokój.

Gra „Zaczarowane drzewo”

Magiczny las skusił Was swoim urokiem. Jednak po pewnym czasie zorientowaliście się, że to niebezpieczne miejsce i trzeba stąd jak najszybciej uciec! Nie jest to jednak takie proste. Najpierw należy sprostać wyzwaniu „Zaczarowanego Drzewa”, które jest wielokolorowe i może rosnąć albo się kurczyć.

Waszym zadaniem jest pozbycie się wszystkich swoich pieńków oraz zdobycie dokładnie dwóch od każdego z przeciwników. Jeśli wykażecie się sprytem i zręcznością ucieczka może się udać. Część pieńków posiada magiczne moce, które można wykorzystać w wyzwaniu.

„Zaczarowane Drzewo” to pełna drewna gra, w której przyda się strategia, zręczność i odrobina szczęścia.

Ekspresowa wersja zasad:

 1. Każdy gracz posiada drewniane pieńki w jednym kolorze.
 2. Wszyscy gracze budują jedno, wspólne drzewo.
 3. W swojej turze gracz rzuca kością ponumerowaną od 1 do 3. Wynik wskazuje ile pieńków trzeba dokładać do drzewa lub z niego zabierać.
 4. Niektóre klocki wprowadzają specjalne akcje.
 5. Wygrywa osoba, która pozbędzie się wszystkich swoich pieńków, posiadając jednocześnie po 2 pieńki w kolorach innych graczy.

Atuty:

 • komponenty wykonane w całości z drewna
 • ciekawa wariacja na temat tytułów zawierających mechanikę „collapse” (zawalenie się budowanej wieży)
 • wspaniałe ilustracje Tomka Larka
 • gra dla całej rodziny
 • ćwiczy zręczność (układanie pionków) i strategiczne myślenie

Zawartość:

 • 44 drewniane pieńki w 4 kolorach, 4 drewniane żetony, 1 duży drewniany żeton korony drzewa, drewniana kość, instrukcja, arkusz z naklejkami

Informacje o grze:

Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 20 minut
Autor gry: Liesbeth Bos

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat