Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Zabawki interaktywne - prezent świąteczny dla rocznego dziecka

Artykuł

Święta coraz bliżej, a ty wciąż nie wiesz, jaki prezent pod choinkę sprawić rocznemu dziecku? Zdecydowanie warto postawić na zabawki interaktywne, które pełnią podwójną rolę - bawią i edukują.

Zabawki interaktywne600
Autor: Materiały zewnętrzne

Dzięki wielu funkcjonalnościom, nie stają się kolejnym gadżetem rzuconym w kąt po kilku minutach. Dlaczego warto na nie postawić?

Zabawki interaktywne dla rocznego dziecka to strzał w dziesiątkę. W tym okresie maluch zaczyna być znacznie bardziej samodzielny i pojawia się u niego zdolność do samodzielnej zabawy. Jeśli więc mają otaczać go różne gadżety, należy zadbać o to, by były wartościowe. Warto o tym pomyśleć, gdy wybieramy świąteczny prezent dla dziecka. Dlaczego polecamy akurat zabawki interaktywne? Poznaj ich największe zalety.

Zalety zabawek interaktywnych

Prezent pod choinkę dla dziecka powinien być estetyczny i bezpieczny. To bardzo ważne, by obdarowując roczniaka, pamiętać o dwóch istotnych kwestiach: zabawki muszą przypaść mu do gustu i nie wzbudzać lęku o jego bezpieczeństwo u rodziców. Warto pamiętać, że na tym etapie rozwoju maluch wciąż poznaje świat poprzez smak. Producenci zadbali o to, by oferowane przez nich zabawki interaktywne nie posiadały elementów, które można by połknąć i same w sobie są dość duże.

Zabawki interaktywne są jednak nie tylko piękne i kolorowe. Należy podkreślić, że posiadają atesty i certyfikaty, które pozwoliły wypuścić je na rynek i potwierdzają bezpieczeństwo ich używania przez małe dzieci. Z całą pewnością nie posiadają więc niebezpiecznych elementów, ponadto wyróżniają je zaokrąglone kształty i wysoka jakość materiałów, z których zostały wykonane.

Jakie jeszcze zalety mają zabawki interaktywne i dlaczego z całą pewnością sprawdzą się jako świąteczny prezent dla rocznego dziecka? Najnowsze modele płynnie dostosowują się do zmieniających się potrzeb dziecka - oferują kilka poziomów trudności i zachęcają do coraz bardziej złożonych zadań. Walory edukacyjne tego rodzaju zabawek mogą być różne: od nauki cyferek czy literek, przez obcojęzyczne słówka, po umiejętności psychospołeczne. Zawsze jednak przyciągają uwagę dziecka na tyle skutecznie, by nie porzuciło ich po kilku minutach.

Mali Odkrywcy Tiny Love - wyjątkowy prezent pod choinkę

Współczesne zabawki interaktywne oferują różne funkcjonalności. Niektóre uczą literek, cyferek czy podstawowych zwrotów w obcym języku. Istnieją również modele, które kładą szczególny nacisk na umiejętności motoryczne czy psychospołeczne, zachęcając do aktywności ruchowej i tłumacząc w prosty sposób reguły życia w społeczeństwie. Nowa seria Mali Odkrywcy Tiny Love to połączenie wielu interesujących funkcjonalności. W zestawie znajduje się aż 7 kart tematycznych, które proponują różne zabawy. To przemiłe kolorowe zwierzątka, które towarzyszą dziecku w codziennych czynnościach.

Co sprawia, że zabawki interaktywne Mali Odkrywcy Tiny Love są doskonałym pomysłem na świąteczny prezent dla dziecka? Pamiętaj, że roczne maluchy nie lubią nudy i naturalnie rozglądają się za interesującymi kolorami, dźwiękami czy kształtami. Chcą intensywnie poznawać świat, a kolorowa zabawka edukacyjna Wonder Buddies stymuluje wszystkie zmysły, pobudza emocje i rozwija zdolności komunikacyjne. Przede wszystkim edukuje poprzez zabawę. Dziecko wchodzi w prawdziwą interakcję z zabawką - razem śpią i spożywają razem posiłki, bo zabawka zwierzątko ma nawet swój ulubiony owoc! W przypadku niejadków może okazać się metodą na bezstresowe przełamanie oporu.

Prawidłowy rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny dziecka to marzenie i cel każdego rodzica. Dlatego właśnie coraz chętniej wybierają zabawki interaktywne, które pobudzają jego ciekawość i stają się wsparciem w nauce nowych umiejętności. To jeden z najlepszych pomysłów na świąteczny prezent dla dziecka, jeśli chcesz podarować mu coś więcej niż kilka minut zabawy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczekScooby-Doo! i Legenda Miecza

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat