Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Zabawa w Waszych rękach!

Artykuł

Grupa LEGO® oddaje zabawę w ręce dzieci i podkreśla, jak istotna w budowaniu relacji jest wspólna zabawa rodziców z dziećmi.

Kosmicznie-blykawicznie
Autor: Materiały prasowe

Z najnowszego badania LEGO® Play Well 2024 wynika, że tylko 30% polskich rodziców ma świadomość, iż zabawa jest podstawowym prawem dziecka zapisanym w Konwencji ONZ . Wnioski z badania wskazują, że zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych jest nie tylko formą spędzania wolnego czasu, ale stanowi ważny element rozwoju młodych umysłów i jest idealną okazją do zacieśniania więzi rodzinnych czy budowania nowych przyjaźni. W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka Grupa LEGO pragnie zwrócić uwagę na znaczenie zabawy i zachęcić rodziców do poświęcenia swoim pociechom czasu na rodzinną rozrywkę. Tak, aby tworzyć więzi rodzinne oraz rozwijać zainteresowania i kreatywność dzieci poprzez wspólne budowanie klockami LEGO. Dzięki kreatywnej zabawie dzieci świadomie kształtują własne zasady, zainteresowania i cechy osobowości.

Dla dzieci czas zabawy to moment, w którym poszerzają swoje horyzonty i rozwijają zainteresowania. Aż 89% dzieci na całym świecie twierdzi, że zabawa pomaga im być prawdziwymi sobą, a 85% podkreśla, że kiedy uczą się nowych rzeczy poprzez zabawę, mniej obawiają się popełniania błędów i bycia ocenianym przez innych. Wyniki badań wskazują również, że zabawa rozwija kluczowe umiejętności niezbędne do rozwoju i odniesienia sukcesu w szkole i dorosłym życiu, a dzięki odpowiednim narzędziom dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Ponadto czas spędzony na zabawie, budowaniu lub wykonywaniu prac plastycznych pobudza wyobraźnię najmłodszych i rozwija kreatywne myślenie.

Zabawa jako pomost budujący relacje

Nie od dziś wiadomo, że wspólna zabawa jest idealną okazją do pogłębiania więzi rodzinnych. Jak potwierdza 88% ankietowanych polskich rodziców, czas spędzony na zabawie pomaga im lepiej poznać swoje dziecko. Jednak aż 86% dorosłych przyznaje, że chciałoby móc spędzać z dziećmi więcej czasu na takich aktywnościach. To właśnie poprzez współuczestnictwo w rozrywce i dzielenie się emocjami tworzy się więź oparta na wzajemnym zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Wpływa to także na budowanie porozumienia na innych płaszczyznach - aż 89% respondentów przyznaje, że wspólnie spędzony czas poprawia ogólne samopoczucie rodziny.

Aż 54% badanych polskich rodziców uważa, że wymyślanie zajęć dla dziecka może być trudne, dodatkowo aż 46% czasami postrzega zabawę z dzieckiem jako swój obowiązek, a 48% uważa, że dzieci nie zawsze chcą bawić się z rodzicami. W odpowiedzi na wyzwania stojące przed rodzicami i dziećmi Grupa LEGO w ramach kampanii "Zabawa w Waszych rękach" przekonuje dorosłych do otwarcia się na potrzeby i wybory najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka Grupa LEGO planuje również wyjątkową aktywność dla całej rodziny - strefę zabaw w Warszawie składającą się z tematycznych pokoi.

- Już za kilka tygodni będziemy obchodzić jedną z najpiękniejszych okazji w roku - Dzień Dziecka. Wielu dorosłych boryka się z problemem, jakie prezenty podarować swoim najmłodszym i jak spędzić ten wyjątkowy dzień. Poprzez nasze działania chcemy powiedzieć rodzicom, że najcenniejszą rzeczą, jaką mogą podarować swoim dzieciom, jest wspólnie spędzony czas na kreatywnej zabawie oraz swoboda w odkrywaniu pasji i zainteresowań. Poprzez wspólne budowanie nie tylko poszerzamy wyobraźnię i rozwijamy zainteresowania, ale także budujemy trwałe relacje - mówi Maciej Seliński, dyrektor generalny na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie w Grupie LEGO.

Strefa zabaw LEGO w Warszawie

Nowa kampania "Zabawa w Waszych rękach" będzie widoczna w całym kraju i w mediach w najbliższych tygodniach. Co więcej, w ostatnim tygodniu przed Dniem Dziecka, marka LEGO będzie przekonywać mieszkańców Warszawy, aby dali swoim dzieciom możliwość wyboru, jak chcą bawić się razem jako rodzina. W tym celu na Placu Konesera na warszawskiej Pradze powstanie angażująca strefa zabaw, w której maluchy będą mogły odkrywać różne pokoje tematyczne inspirowane LEGO. Dzięki unikalnemu wystrojowi każdego pomieszczenia dzieci będą mogły zanurzyć się w świecie klocków, wykonywać kreatywne zadania i po prostu znakomicie się bawić. Strefa zabawy LEGO rusza 25 maja i będzie dostępna bezpłatnie dla dzieci od 5 roku życia, do 2 czerwca.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat