Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Z nosem w ekranie" Anya Kamenetz

Artykuł

Dziś do rzadkości należą rodzice, których nie martwi sposób, w jaki ich dzieci korzystają z urządzeń elektronicznych.

Z nosem w ekranie
Autor: Materiały prasowe

Jak wprowadzić równowagę między technologią a prawdziwym życiem, biorąc pod uwagę fakt, że cyfrowa rzeczywistość otacza nas zewsząd i stan ten będzie się tylko pogłębiał? Z pomocą przychodzi Anya Kamenetz i jej książka Z nosem w ekranie.

Przyszłość cyfrowego rodzicielstwa

Za 25 lat twoi synowie i córki być może będą wychowywać własne dzieci. Jeśli wierzyć prognozom, do tego czasu wszyscy będziemy pływać we fluorescencyjnej literkowej zupie składającej się z AR, VR, AI, MR oraz IoT, czyli w rzeczywistości rozszerzonej, wirtualnej, sztucznej inteligencji, mieszanej rzeczywistości oraz internecie rzeczy. Będziemy przez całą dobę zamieszkiwać ciała awatarów oraz wykorzystywać wirtualnych asystentów do obrony przed telemarketingowymi botami. Co jako rodzice powinniśmy z tym wszystkim zrobić w „realnym świecie”, używając określenia, które na początku XXI wieku wciąż jeszcze ma jakieś znaczenie?

Inwestuj w edukację technologiczną swoją i swojego dziecka

Dziennikarka specjalizująca się w temacie nowych technologii i edukacji pokazuje, jak zachować równowagę między mediami a innymi priorytetami. Traktuj internet jako miejsce spotkań, tak jakby twoje dziecko bawiło się u kolegi – zaufaj, sprawdzaj, a w końcu uszanuj jego prywatność, mówi Anya Kamenetz. Przekonuje, że jeśli ty i twoja rodzina pozbędziecie się poczucia winy, a zaczniecie korzystać z pozytywnych aspektów technologii, zyskacie znacznie więcej frajdy. I wykorzystacie potencjał, który drzemie w technologiach – okazuje się na przykład, że dzieci, które oglądają Ulicę Sezamkową, szybciej uczą się słownictwa, nazw części ciała, liczenia, brzmienia głosek czy wymowy niektórych wyrazów, a niepozorna gra „Simon mówi” wspiera rozwój kreatywnego myślenia, pomysłowości, elastyczności oraz płynnej inteligencji.

Autorka na licznych przykładach z życia pokazuje, w jaki sposób można wykorzystać technologię i uczynić z niej źródło wiedzy i rozwijającej zabawy. Jej książka stanowi odpowiedź na nurtującą dzisiejszych rodziców kwestię: jak znaleźć równowagę pomiędzy technologią a prawdziwym życiem. Zawarte w niej zwięzłe, lecz wymowne wskazówki stanowią podstawę, dzięki której rodzice będą mogli określić właściwą rolę technologii w życiu dzieci, ograniczyć własne obawy, a także znaleźć przestrzeń dla szczęśliwych, rodzinnych chwil zarówno z udziałem technologii, jak i bez niej.

Wybrane opinie o książce:

Odnalezienie się w świecie urządzeń i ekranów to jedno z największych wyzwań stojących przed współczesnymi rodzicami. Poprzez książkę Z nosem w ekranie Anya Kamenetz przychodzi im z pomocą. Korzystając z wyników najnowszych badań, napisała niezbędny przewodnik o tym, jak pomagać dzieciom – i rodzinom – dobrze prosperować w erze cyfrowej.
Arianna Huffington, prezes Thrive Global

Nareszcie wyważony, rzetelny tekst pozwalający przebić się przez zgiełk, strach i histerię wokół mediów cyfrowych, dzieci, rodzin oraz naszych najbardziej cennych i ograniczonych zasobów: czasu i uwagi. Urządzenia cyfrowe pozostaną z nami na zawsze. Książka Anyi Kamenetz to wyczekiwany, poparty badaniami przewodnik dla każdego z nas o tym, jak mądrze z nich korzystać.
Brigid Schulte, autorka książki Overwhelmed, bestsellera z listy „New York Timesa”, dyrektorka Better Life Lab at New America, nagradzana dziennikarka

Anya Kamenetz wznosi się ponad plotki, histerię i poczucie winy po to, aby w przejrzysty i rzetelny sposób przedstawić uczciwe i jasne wskazówki na temat relacji dzieci ze światem mediów cyfrowych.
Jessica Lahey, autorka bestsellera Nauczka, czyli jak przekuć porażkę w sukces

Łącząc wyniki badań naukowych oraz doświadczenia wielu rodzin, książka Z nosem w ekranie stanowi rzeczowy i wyważony przewodnik o tym, jak wychowywać dzieci w świecie wszechobecnej technologii.
Danah Boyd, autorka książki It’s complicated

O autorce:

ANYA KAMENETZ – główna korespondentka stacji radiowej NPR ds. edukacji cyfrowej. Wcześniej współpracowała na stałe z magazynem „Fast Company”. Jej artykuły pojawiały się w „New York Timesie”, „Washington Post”, „New York Magazine”, „Slate” oraz „O, The Oprah Magazine”, zdobyła wiele nagród za swoją pracę w dziedzinie edukacji, nowych technologii i innowacji. Jest autorką trzech książek na temat edukacji i technologii: Generation Debt, DIY U oraz The Test.

***
Anya Kamenetz, Z nosem w ekranie
Tytuł oryginału: The Art of Screen Time: How Your Family Can Balance Digital Media and Real Life
Przekład: Monika Malcherek
320 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 47,90 zł
Premiera 8 marca 2019 r.
Wydawnictwo Laurum

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat