Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Wyprawka dla dziecka – jak powinna wyglądać?

Artykuł

Wiadomość o ciąży, nawet jeśli spodziewana czy wręcz wyczekiwana, zawsze jest małym trzęsieniem ziemi. Pojawiają się dwie skrajne emocje – z jednej strony ogromna radość i szczęście, z drugiej jednak pewna nerwowość. Czy na pewno damy radę? Czy nie popełnimy podstawowych błędów? Czy nowe życie na pewno będzie z nami szczęśliwe, a my spełnimy się w roli rodziców?

Jak powinna wygladas wyprawka dla dziecka
Autor: Materiały zewnętrzne

Jeśli to pierwsze dziecko, przed przyszłymi rodzicami rozpoczyna się festiwal przygotowań. Tematy rozmów z koleżankami zwykle obierają kierunek konsultacji wychowawczych, a wśród przeglądanych stron zamiast memów czy newsów pojawia się przewaga grup z poradami dla rodziców w mediach społecznościowych. Nic dziwnego – nowa rzeczywistość ma nadejść już wkrótce i dobrze jest się do niej właściwie przygotować. Dzięki temu będzie łatwiej zarówno świeżo upieczonej mamie, jak i tacie, a także samemu maluszkowi, który już za chwilę zaszczyci świat swoją obecnością.

Opieka nad małym dzieckiem, zwłaszcza niemowlęciem, wymaga sporej dawki wiedzy i cierpliwości. To jednak nie wszystko – warto wyposażyć się w różnego rodzaju produkty i akcesoria, które znacząco poprawiają komfort zarówno rodziców, jak i maluszka. To niezbędne przedmioty, dzięki swoim funkcjom ułatwiające życie oraz wprowadzające do codzienności wiele spokoju.

Zobacz, co powinno znaleźć się w wyprawce dla maluszka. Produkty różnych producentów i dystrybutorów znajdziesz w internetowej porównywarce cen Asortimo.

Wózek dla dziecka

Wspólny spacer to zdrowa, integrująca aktywność, w trakcie której dziecko może się dotlenić, „osłuchać” z zewnętrznym światem, a także poznać okolicę. Później spacery to doskonała okazja na interakcje z innymi dziećmi, pielęgnację więzi z rodzicami oraz doświadczanie nowych bodźców, co bezpośrednio wpływa na społeczny rozwój dziecka i poszerza jego wiedzę o nowej rzeczywistości.

Łóżeczko turystyczne

Wszędzie dobrze, ale nie wszędzie mamy swoje łóżko – można nawiązać do popularnego przysłowia. Z łóżkiem turystycznym dla dzieci można jednak być „u siebie”, będąc gdziekolwiek. Wygodne i przenośne, zapewnia komfort w dowolnym miejscu, a w zależności od produktu dziecięce łóżko może być wyposażone w wiele różnych udogodnień – od użytecznych przewijaków, przez pozytywki wygrywające melodie, po zestawy kolorowych zabawek.

Mata edukacyjna

Dzieci już od pierwszych chwil po urodzeniu uczą się przez zabawę. Zanim jednak pojawią się klocki, figurki, lalki czy gry planszowe, trzeba zacząć od podstaw. Maty edukacyjne wyposażone są w wiszące zabawki o różnych kształtach i strukturach. Zabawki zachęcają maluszka do interakcji – niektóre wydają dźwięki, jeszcze inne przyciągają uwagę swoimi kolorami czy wizerunkami zwierzątek. Dzięki temu dziecko może, leżąc i bawiąc się poprawiać swoją koordynację, myślenie przestrzenne i na bieżąco „aktualizować dane” – a wszystko to z uśmiechem na ustach i w atmosferze dobrej zabawy.

Barierka do łóżka

Energiczny maluszek, jeśli bawi się na łóżku, czasem może niespodziewanie znaleźć się niebezpiecznie blisko krańca. Barierka mocowana do łóżka pozwala ochronić dziecko przed upadkiem, zapewniając mu bezpieczeństwo podczas zabawy.

Bramka do drzwi

Maluszek chce zwiedzać świat, a świeżo nabyta umiejętność raczkowania mocno mu w tym pomaga. Bramki rozporowe lub montowane za pomocą śrub uniemożliwiają dziecku wejście do pomieszczeń, w których nie powinien przebywać. Jednocześnie konstrukcja jest zbudowana w taki sposób, aby zapobiec ewentualnym skaleczeniom czy stłuczeniom, zapewniając maluchowi pełnię bezpieczeństwa, a rodzicom maksimum wygody.

Porównywarka cen dla sklepów internetowych

Przedstawione powyżej produkty to dobry zestaw na początek wielkiej rodzicielskiej przygody. Oczywiście w zależności od indywidualnych preferencji wyprawka dla dziecka może różnić się składem – nie ma dwóch takich samych dzieci, tak jak nie ma dwóch takich samych mam. Te i inne produkty z kategorii „Dziecko” wspiera Asortimo – porównywarka cenowa zrzeszająca setki sklepów internetowych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat