Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Wypadanie włosów po ciąży - problem, który można szybko wyeliminować

Artykuł

Wypadanie włosów to problem, który może dotknąć każdą kobietę. Szczególnie uciążliwe jest jednak wypadanie włosów po ciąży. Łysienie poporodowe może doprowadzić do rozpaczy każdą świeżo upieczoną mamę. Kobiety po urodzeniu dziecka mają przecież wiele nowych obowiązków i problematycznych sytuacji. Dlatego wypadające włosy nie powinny im generować dodatkowych zmartwień. Każda mama musi wzmocnić włosy za pomocą odpowiedniej suplementacji. Ważna jest też właściwa pielęgnacja włosów. Dowiedz się, jak powstrzymać proces wypadania włosów.

Wypadanie wlosow po ciazy600
Autor: Materiały zewnętrzne

1. Nadmierne wypadanie włosów po ciąży niemiłym zaskoczeniem

2. Co jest przyczyną wypadania włosów? 

3. Jak zahamować wypadanie włosów i łysienie po ciąży?

Kobiety będąc w ciąży, nie muszą wcale narzekać na to, że im wypadają włosy. Jeśli zapewniają dla organizmu właściwych składników odżywczych, nie jest im obca odpowiednia pielęgnacja i kuracje wzmacniające włosy, to w zasadzie cebulki włosowe nie są narażone na osłabienie. Z wypadaniem włosów zaczną się mierzyć dopiero po urodzeniu dziecka. Normalnie włosy wypadają w ilości około 100 w ciągu doby. Z uwagi na słabą kondycję włosów po porodzie można liczyć się z tym, że pojawić się może nawet łysienie poporodowe. Wypadanie włosów po ciąży to bardzo poważna dolegliwość dla kobiet. Same włosy stanowią przecież ważną ozdobę — duża ilość wypadających włosów jest więc powodem do zmartwienia. Na szczęście istnieją kompleksy witamin na wzmocnienie włosów. 

Nadmierne wypadanie włosów po ciąży niemiłym zaskoczeniem

Niektóre panie mogą nawet nie spodziewać się tego, że po urodzeniu swojej pociechy będą musiały mierzyć się z dokuczliwym problemem, jakim jest wypadanie włosów. To może być rzeczywiście szok, gdy w trakcie codziennego zabiegu pielęgnacyjnego, jakim jest rozczesywanie włosów na szczotce widać, ile kobieta straciła włosów. Pierwsze, co kobiety mogą myśleć w takiej sytuacji, to potrzeba umówienia się do dermatologa lub nawet do lekarza medycyny estetycznej. Na wypadanie włosów po porodzie pomagają domowe sposoby typu ziołowe płukanki do włosów i suplementy diety, mające w składzie witaminy i szereg składników mineralnych. Najlepiej, jeśli będą to produkty dedykowane właśnie dla mam po porodzie, takie jak kerabione mama

Co jest przyczyną wypadania włosów? 

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów po ciąży jest huśtawka hormonów. Poziom estrogenu u kobiety będącej w ciąży wzrasta. Po urodzeniu dziecka dochodzi go gwałtownego spadku poziomu estrogenu. Mamy pytają, długo trwa wypadanie włosów. Niestety, to zjawisko trwa nawet i 12 miesięcy. Najczęściej jednak włosy wypadają przez 3 miesiące po porodzie. Prócz wartościowych suplementów diety, można stosować też szampony do mycia głowy, które hamują wypadanie włosów. Jak widać, utrata włosów jest procesem długotrwałym. Nie można tego problemu lekceważyć w żadnej mierze. Trzeba być przygotowaną na to, że poziom estrogenów po ciąży ulegnie znacznej zmianie, co ma negatywny wpływ na włosy. Jest to problem, przez który praktycznie może przejść każda młoda mama, dlatego warto wiedzieć, co wzmacnia włosy w tym przypadku. 

Jak zahamować wypadanie włosów i łysienie po ciąży?

Samo kupno suplementów diety dla mam nie załatwi sprawy. Kobiety po ciąży faktycznie mają wiele nowych obowiązków związanych z opieką nad noworodkiem, ale nie mogą zapominać o własnych potrzebach. Niektóre kobiety są bardzo zmęczone, więc łykanie suplementów może być przez nie pomijane. Natomiast stosowanie tego rodzaju produktów wymaga systematyczności. Jeśli są takie produkty na rynku, to po co pozwolić na utratę włosów? Dodatkowo można zdecydować się na witaminy dla kobiet karmiących piersią. 

 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat