Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Wyjazd na zimowy obóz kulinarny

Artykuł

W ostatnim czasie gotowanie to nie tylko jeden z domowych obowiązków, lecz także sposób na życie i realizację pasji.

Wyjazd zimowy oboz kulinarny
Autor: Materiały prasowe

Przyczyniły się do tego liczne programy kulinarne, konkursy telewizyjne i dokonania światowej sławy kucharzy. Coraz więcej młodych ludzi otwarcie mówi o tym, że ich planem na przyszłość jest prowadzenie własnej restauracji. Jeżeli Twoje dziecko uwielbia łączyć smaki i eksperymentować, widzi się w roli szefa kuchni, a czas przedświątecznych przygotowań spędza przy kuchennym blacie – doskonałym prezentem oraz przygodą może być dla niego wyjazd na kulinarny obóz zimowy!

To już fakt, że Polacy pokochali dobre jedzenie i to nie tylko na mieście, ale także we własnych domach. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, kim jest Gordon Ramsay, Jamie Olivier czy Nigella Lawson. - Moda na gotowanie na stałe zagościła również wśród najmłodszego pokolenia. Profile społecznościowe znanych kucharzy pękają w szwach, a młodzież zaczęła chętnie dzielić się swoimi kulinarnym popisami z przyjaciółmi. Trend ten na pewno utrzyma się jeszcze długo, być może zostanie z nami na lata. Gotowanie to fajna sprawa i ciekawy sposób na życie, dlatego bardzo do tego zachęcamy młodzież – mówi Michał Karpiński, wychowawca z biura podróży Almatur.

Młody kucharz w domu

Młodzieżowe zainteresowania mogą być chwilowe lub towarzyszyć naszym pociechom przez całe życie. Często są też podstawą do wybrania kierunku ścieżki zawodowej i profilu przyszłej pracy. Rodzice mogą wspierać młodzieżowe pasje na bardzo wiele sposobów. Jednym z najlepszych są zajęcia dodatkowe – idealnie jak dziecko je sobie samo wybierze lub będzie aktywnie uczestniczyło w procesie decyzyjnym. Kolejnym krokiem mogą być wyjazdy na obozy tematyczne, które z pewnością dadzą młodemu człowiekowi wiele radości z robienia razem ze swoimi rówieśnikami tego, co kocha. Jeśli mamy w domu małego szefa kuchni, który z wielkim entuzjazmem podchodzi do tworzenia potraw i uwielbia łączyć smaki, obóz kulinarny będzie idealnym rozwiązaniem.

Narty, basen i…nauka savoir-vivre przy stole

Obozy kulinarne to połączenie świetnej zabawy, czasu spędzonego na wspólnym gotowaniu, a także doskonała okazja do rozwijania gastronomicznych umiejętności. Podczas takiej przygody w najróżniejszych zakątkach Polski młodzież zagłębia tajniki kulinarne, poznaje nowe potrawy i przepisy z najpopularniejszych blogów. Ważnym elementem takich wyjazdów jest nauka etykiety i savoir-vivre przy stole. Jest to też dobry czas na wymianę doświadczeń, poznanie porad najlepszych kucharzy, odkrywanie okolicy, basenowe szaleństwa i wieczorne aktywności.

Samodzielność i rozwój

Wyjazdy młodzieżowe to także idealna okazja do nauczenia się pracy w grupie, poznania nowych osób i wypróbowania ciekawych aktywności fizycznych. Brak znajomych dorosłych z codziennego otoczenia dziecka pozwala mu na odkrywanie swoich zainteresowań oraz charakteru w nieskrępowany sposób. Obozy uczą także odpowiedzialności za swoje rzeczy, siebie i znajomych, a także zarządzania czasem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat