Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Moda

Wygodny strój dla dzieci do zabawy w kałużach

Artykuł

Wiosenno-letnia aura sprzyja opadom deszczu, a co za tym idzie — pojawianiu się tzw. kałuż wodnych na powierzchni dróg, tam, gdzie występują dziury.

Wygodny stroj kaluza
Autor: Materiały zewnętrzne

Dla dzieci jest to najlepsza okazja to zabawy oraz nieodparta chęć zamoczenia się po samą szyję. Wbrew pozorom tego typu zabawy pozytywnie oddziałują na mózg dziecka oraz wpływają na jego rozwój. Bliskość, jaką maluch doświadcza z naturą podczas zabawy w kałużach pozwala zrozumieć jak ważna jest woda w życiu człowieka. Należy jednak zadbać o odpowiedni strój podczas tego typu zabaw. Bardzo dobrym wyborem są kurtki przeciwdeszczowe dla dzieci, wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Zabawa w kałużach a ochrona dziecka. Odzież zapewniająca pełne bezpieczeństwo

Kurtki przeciwdeszczowe dla dzieci mają na celu ich ochronę przed zachlapaniem oraz wystąpieniem późniejszych dolegliwości zdrowotnych związanych np. z przemoknięciem. Tego typu produkty są w 100% wodoodporne, oddychające oraz wytrzymałe. Ogólnie rzecz biorąc, dziecięce kurtki przeciwdeszczowe są uniwersalnym produktem, który nie ograniczy ruchów maluszka podczas zabawy. Spodnie przeciwdeszczowe dla dzieci

Kurtki przeciwdeszczowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Wybierając kurtkę przeciwdeszczową dla dziecka spośród wielu modeli dostępnych na rynku należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów z tym związanych. Po pierwsze należy sprawdzić, z jakich materiałów wykonany jest produkt. Powinny one charakteryzować się najlepszymi parametrami technicznymi odnośnie wodoodporności, ale także ochronie ciała. Warto także sprawdzać, z ilu warstw wykonana jest kurtka oraz czy nie ogranicza ruchów dziecka. Na rynku dostępne są modele dziecięcych kurtek przeciwdeszczowych zapinanych na guziki lub z zamkiem błyskawicznym. Obydwa te rozwiązania mają swoje zalety, jednakże końcowa decyzja powinna zostać podjęta dopiero po dokonaniu przymiarek. Kupując kurtkę przeciwdeszczową dla dziecka należy każdorazowo sprawdzić czy nie ogranicza ruchów dziecka oraz jest w pełni wygodna i wodoszczelna. Materiał, z którego wykonuje się kurtki powinien być także oddychający, ponieważ podczas zabawy w kałużach maluch jest wysoce aktywny fizyczne, a dodatkowe spocenie się ciała sprzyja rozwojowi przeziębienia. 

Czy warto inwestować w kurtki przeciwdeszczowe dla dzieci?

Zdecydowanie warto podjąć się inwestycji w dobrą dziecięcą kurtkę przeciwdeszczową, która ochroni najmłodszych członków rodziny przed ewentualnymi przeziębieniami wynikającymi z zabawy w kałużach. Trzeba także wiedzieć, że tego typu produkty mogą być noszone już przez niemowlaków, które dopiero rozpoczęły naukę samodzielnego chodzenia. 

Co oprócz kurtki? Spodnie przeciwdeszczowe dla dzieci

Decydując się na zakup spodni przeciwdeszczowych dla dziecka, można mieć pewność, że będzie ono posiadać najlepszą możliwą ochronę, a zabawa w kałużach nie będzie stanowić już zagrożenia dla jego zdrowia, nawet w chłodniejsze dni. Dziecko widząc kałużę, najczęściej nie myśląc wiele, po prostu chce do niej wskoczyć. Zaopatrzenie podopiecznego w profesjonalną kurtkę przeciwdeszczową dla dzieci oraz spodnie nieprzemakalne to pewność, że woda nie spowoduje wystąpienia dolegliwości chorobowych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat