Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Wycofują syrop. Sprawdź, czy twoje dziecko nie wypiło go za dużo

Artykuł

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu aż 40 serii popularnego leku na kaszel. Powód: błędy w ulotce.

Wycofuja syrop ulotka
Autor: pixabay.com

Nieprawidłowości w zapisie dotyczącym dawkowania syropu Flegafortan na ulotce dołączonej do tego środka leczniczego stały się przyczyną zaniechania sprzedaży 40 serii produktu. W papierowej informacji dotyczącej dawkowania syropu przez pomyłkę napisano, że dzieci od 6 do 12 lat mogą spożywać 5 ml leczniczego płynu do trzech razy na dobę, podczas gdy zalecana dawka wynosi 2,5 ml, czyli dwa razy mniej. Przedawkowanie leku może wywołać niepożądane skutki, wszystkie opakowania syropu Flegafortan 1,6 mg/ml wraz z feralnymi ulotkami zostały więc wycofane z aptek. Warto jednak sprawdzić, czy nie zakupiliśmy przypadkiem leku z pomyłkowymi ulotkami i czy nie podajemy dzieciom zbyt dużej ilości tego medykamentu. Na cenzurowanym znalazły się serie od numeru 123G do 142G oraz od 177G do 196G. Większość z nich ma datę ważności 01.2021.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat