Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Wspierajmy Mamy

Artykuł

Ponad 60% kobiet byłoby skłonne karmić piersią w miejscach publicznych, gdyby to było uznawane za „normalne” . Przy okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią 2022 przypominamy o roli otoczenia w powodzeniu i długości karmienia. Wspierajmy rodziców, by mogli karmić swoje pociechy mlekiem mamy w każdym momencie, gdziekolwiek.

Wspieramy mamy
Autor: Materiały prasowe

Przy okazji obchodzonego właśnie (1-7 sierpnia) Światowego Tygodnia Karmienia Piersią 2022 marka Philips Avent przeprowadziła badanie wśród ponad 6000 kobiet z 25 krajów, w tym Polski, aby zrozumieć niektóre z wyzwań, przed jakimi stają młodzi rodzice i co powstrzymuje ich przed karmieniem piersią i mlekiem mamy w dowolnym miejscu i czasie. Podpowiadamy też, które produkty Philips Avent mogą wesprzeć mamę w jak najdłuższym i efektywnym karmieniu, jeśli sobie tego życzy.

Karmienie w miejscach publicznych

Podczas gdy globalnie ponad 60% badanych planuje lub rozważa karmienie w miejscach publicznych, w Polsce zadeklarowało to nieco mniej niż połowa. Z kolei ponad 60% kobiet z badanych w ankiecie byłaby skłonna karmić piersią w miejscach publicznych, gdyby to było uznawane za „normalne” i bardzo podobnie odpowiedziały mamy z Polski – zgodziło się z tym stwierdzeniem 68% z nich. Ponadto 36% kobiet byłoby bardziej skłonne karmić w miejscach publicznych, jeśli widziałyby inne kobiety karmiące w przestrzeni publicznej.

Warto więc ten temat oswajać, edukować na temat zalet karmienia mlekiem mamy i wprowadzać udogodnienia dla rodziców, którzy chcieliby karmić swoje dzieci mlekiem mamy w miejscach publicznych. Zwłaszcza, że dla ponad połowy badanych głównym motywatorem do karmienia poza domem jest chęć jak najszybszego zaspokojenia potrzeb maluszka oraz fakt, że mamy i dzieci mają prawo do karmienia gdziekolwiek. I tak w istocie jest.

Co z odciąganiem mleka w miejscach publicznych? Zdecydowana większość nie jest do tego przekonana lub absolutnie odrzuca taki pomysł. Mamy czułyby się z tym zdecydowanie mniej komfortowo. Zarówno w badaniu globalnym, jak i wynikach z Polski zauważamy, że mamy uznają odciąganie mleka za coś prywatnego, co chcą zachować tylko dla siebie. Jednocześnie blisko połowa badanych kobiet chciałaby, żeby w idealnym świecie móc odciągać mleko i w tym samym czasie wykonywać obowiązki domowe. Czas młodej mamy jest w końcu bardzo cenny.

Wsparcie w karmieniu mlekiem mamy

Wyniki badań różnią się pomiędzy krajami, co zależy oczywiście od kultury i tradycji. W Philips zdajemy sobie sprawę, że każda historia laktacyjna jest inna i chcemy wspierać rodziców w ich wyborach, niezależnie czy karmią w miejscach publicznych czy nie i czy używają butelki.

Karmienie może być piękną przygodą dla obojga rodziców, ale nie zawsze jest to takie proste, a młodym rodzicom przyda się pomoc. Warto zaopatrzyć się przede wszystkim w laktator, dzięki któremu mama może odciągnąć mleko w komfortowych dla niej warunkach, a dziecko można nakarmić butelką nawet w miejscu publicznym dla tych mam, które nie chcą karmić piersią poza domem. Ten alternatywny sposób karmienia mlekiem mamy przyda się też wtedy, gdy mama nie może być z maluszkiem, np. gdy wraca do aktywności zawodowej lub po prostu chce wyjść, a mleko może podać tata i w ten sposób również budować więź z dzieckiem. Zwłaszcza na początku mlecznej drogi mamie przydadzą się również akcesoria – wkładki i muszle laktacyjne oraz woreczki i pojemniki do przechowywania pokarmu.

Jeśli nie jesteś pewna czy laktator w ogóle będzie Ci potrzebny i czy Ci się przyda, zdecyduj się na laktator elektryczny Natural Motion, np. SCF392 objęty promocją Satysfakcja Gwarantowana. Możesz testować laktator elektryczny przez 60 dni z możliwością jego zwrotu w ciągu tego okresu, jeśli okaże się niepotrzebny lub nie spełni Twoich oczekiwań, czyli nawet otwarty produkt. Ten wygodny i wydajny laktator ma miękką i elastyczną, silikonową nakładkę dopasowującą się do zmieniającego się kształtu i rozmiaru brodawki sutkowej mamy. Dzięki temu lejek łatwo adaptuje się do każdej piersi – pasuje do 99.98% brodawek . Sposób działania elastycznej nakładki inspirowany jest fizjologią dziecka: odwzorowuje naturalny proces ssania i stymulacji brodawki. Dzięki temu pobieranie pokarmu jest szybkie i delikatne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na tematy związane z karmieniem piersią, zapraszamy na live z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią z położną kasią, czyli Katarzyną Płaza-Piekarzewską na profilu tak_mamy_od_philips_avent już 7 sierpnia o godzinie 20.30.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat