Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Wózki rok po roku - jak wybrać najlepszy model?

Artykuł

Wózki rok po roku to idealne rozwiązanie dla rodziców, którym urodziło się drugie dziecko około dwunastu miesięcy później po przyjściu na świat pierwszego. Są zbudowane zarówno z niewielkiej gondoli dla młodszego malucha, jak i siedziska spacerowego dla starszej pociechy. Umożliwia to wygodny wyjazd na spacer dwójki dzieci w jednym wózku. Jak wybrać najlepszy model pod kątem indywidualnych potrzeb? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Podpowiadamy.

Wozki rok po roku
Autor: Materiały zewnętrzne

Czy warto kupić wózek rok po roku?

Wielu rodziców wybiera wózki podwójne, które ze względu na wymiary są trudne do manewrowania w środowisku miejskim. Trudno jest także przetransportować go w windzie lub wnieść na wyższe piętro. Dlatego zdecydowanie lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem są nowoczesne wózki rok po roku. Oferują one dwa niezależne siedziska, które przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Jedno z nich znajduje się wyżej, a drugie poniżej. Tym samym pod względem szerokości nie różnią się one klasycznych rodzajów wózków.

Istotną zaletą przemawiającą za jego zakupem jest to, że w każdej chwili można zrezygnować z dodatkowego siedziska. Odczepiając dodatkowy element zmniejszamy wagę wózka i możemy go używać do spacerów z jednym dzieckiem. W obu przypadkach otrzymujemy tą samą, wysoką stabilność i bezpieczeństwo. Wpływają na to między innymi wzmocnione koła w których w standardzie zastosowano dodatkową amortyzację.

Jaki najlepszy model wózka dla dzieci rok po roku?

Przy wyborze dobrego wózka dla dzieci rok po roku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wagę oraz szerokość. Powinien być to model wykonany zarówno z wytrzymałych, jak i lekkich materiałów. Niebagatelne znaczenie ma także szerokość. Standardowo jest to około 60 cm i więcej. Jeśli zależy nam na lepszym manewrowaniu w warunkach miejskich to zdecydowanie lepszym wyborem jest model o jak najmniejszej szerokości, nawet kosztem jego większej wysokości.

Kluczowymi kwestiami w tak dużych modelach wózków są bezpieczeństwo oraz stabilność. Na te parametry wpływa przede wszystkim jakość materiału z jakiego został wykonany stelaż. Ze względu na podwójne obciążenie równie ważną kwestią jest równomierne rozłożenie ciężaru i to niezależnie od różnicy wagi obu pasażerów. W nowoczesnych modelach wózków producenci stosują dodatkowe elementy wzmacniające, które regulują stabilność w zależności od bieżącego obciążenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość montażu siedzisk w dwóch kierunkach, w zależności od potrzeb rodzica. Podczas spaceru noworodek może być pod czujnym okiem opiekuna, natomiast starsze dziecko może swobodnie obserwować świat z przodu wózka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat