Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Wózek do biegania z dzieckiem - pomysł na aktywne macierzyństwo

Artykuł

Czasy, w których mama małego dziecka miała siedzieć w domu i gotować obiady już dawno minęły. Współczesne kobiety żyją inaczej: aktywnie, z pasją, na sportowo.

Wozek do biegania1
Autor: Materiały zewnętrzne

Nie ma zatem nic dziwnego, że coraz więcej z nich wybiera wózki sportowe dla dzieci. To doskonały sposób na to, by przeżyć urlop wychowawczy na swoich zasadach. 

Wózek biegowy - dlaczego jest ważny?

Jeśli planujesz bieganie z dzieckiem, wózek sportowy jest obowiązkowym wyposażeniem. Chociaż sprawdzi się na co dzień, to jednak znacząco różni się od klasycznych spacerówek. Co musisz o nim wiedzieć? 

Najważniejsze jest to, że wózki sportowe dla dzieci mają inne koła. O ile w standardowych spacerówkach montowane są ich różne rodzaje i nie ma to większego znaczenia, to w tym przypadku liczy się bardzo. Przede wszystkim, wózek sportowy ma jedno koło z przodu. Dzięki niemu unikasz nagłych skrętów, które mogłyby być niebezpieczne przy większej prędkości. Dodatkowo, pozwala ci ono na lepsze manewrowanie pojazdem. Poza tym, koła są raczej dość spore - najlepiej wybrać te ok. 16-20 cali. 

Początki biegania z dzieckiem to czas, gdy maluch ma zaledwie kilka miesięcy. Dlatego wózek sportowy musi mieć doskonałą amortyzację - twoje dziecko nie powinno odczuwać wstrząsów. Zwróć uwagę także na środek ciężkości wybieranego sprzętu. Im jest niżej, tym mniej drgań odczuwa ten, kto siedzi w środku. 


Pamiętaj także, by zadbać o bezpieczeństwo swojego malucha. Wózek biegowy musi posiadać pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, dokładnie takie, jak w foteliku samochodowym. To już na szczęście jest w tej chwili w standardzie. Zwróć jeszcze uwagę, czy budka posiada ochronę UV. Pamiętaj, by wybrać wózek sportowy, który rozkłada się do pozycji leżącej. 

Koniecznym elementem wyposażenia jest także hamulec ręczny. Jest niezbędny, bo chroni w nagłej sytuacji. Pamiętaj, że biegnąc, rozpędzasz wózek sportowy do dużej prędkości, przez co czasem naprawdę trudno go zatrzymać. 

Nie bez znaczenia będą także elementy dodatkowe: linka przypinana do dłoni czy ilość kieszonek. Trening z wózkiem trochę trwa i w tym czasie może wydarzyć się wiele niespodziewanych rzeczy, na które jednak powinnaś być gotowa. Woda, pieluszka na zmianę, zabawki - to absolutne minimum, które musi pomieścić wasz wózek do biegania.


Gdy przeglądasz wózki sportowe dla dzieci, zwróć również uwagę na ich wagę. Musisz bowiem dodać do tego masę ciała swojego dziecka i wszystkich niezbędnych wam rzeczy. Uwzględnij swoje możliwości i nie zapomnij o tym, na którym piętrze mieszkasz!

Czy warto biegać z dzieckiem? 

Rodzice, którzy do tej pory byli aktywni i bardzo lubili bieganie, mogą uznać to pytanie za retoryczne. Jeśli jednak do tej pory nie podejrzewałaś się o miłość do sportu, a po prostu pomyślałaś, że może warto - spróbujemy cię przekonać. 

Przede wszystkim, sport to zdrowie. Tak po prostu - jeśli chcesz cieszyć się piękną sylwetką, musisz zdecydować się na aktywność fizyczną. Chcesz zrzucić kilka kilogramów po ciąży? Nie siedź w domu. Zainwestuj w wózek sportowy i spróbuj joggingu z dzieckiem. To może być świetna zabawa. 


Pamiętaj także, że odkąd jesteś mamą, jesteś także najważniejszym wzorem postępowania dla swojego dziecka. Chcąc dla niego jak najlepiej, powinnaś pokazać mu, że ruch jest czymś przyjemnym i ważnym. Jeśli będziesz uprawiać z nim regularne przebieżki, twoje dziecko uzna to za stały element codzienności. Wózek biegowy może być dobrym początkiem do jego aktywnego życia.

Jak widzisz, bieganie z maluchem to przyjemność, zdrowie i możliwość pokazania czegoś dobrego dziecku. Nie ma się zatem co dłużej zastanawiać - wózki sportowe czekają na ciebie w sklepach.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat