Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Wiewiórka z lasu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka" Zofia Stanecka

Artykuł

Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie.

Wiewiorka z lasu
Autor: Materiały prasowe

Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o lesie…
Kto tak hałasuje? To Kitka i jej bracia. Wiewiórczęta nie mogą się doczekać, kiedy opuszczą dziuplę. Mama wszystkiego je nauczy: jak skakać i biegać po drzewach, jak szukać jedzenia i suszyć grzyby, ale też tego, że trzeba być zawsze gotowym do ucieczki. Las jest piękny, ale i niebezpieczny…
„Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek.

Zofia Stanecka – czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi wymyślać baśnie, w których znajduje się wszystko, co w literatu¬rze kocha najbardziej: tajemnica, prawda, piękno i odrobina magii. Wyróżniona tytułem „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko” za serię o Basi (2009), uhonorowana wpi¬sem na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie za „Świat według dziadka” i „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu” oraz nagrodą jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato za tytuł „Basia i wyprawa do lasu” (2015).

Magdalena Kozieł-Nowak – jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Magdalena Kozieł-Nowak
Format: 205 × 250 mm
Liczba stron: 40
Oprawa: twarda, karton
ISBN: 978-83-10-13728-9
Kod kreskowy: 9788310137289
Cena: 59,99 zł
Wiek NK: 3–6
Wiek Empik: 3–5
Gatunek: książki obrazkowe, lektury i edukacja (książki kartonowe)
Seria: Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka
Kraj produkcji: Polska
Kod CN: 4903 00 00
Data premiery: 12.10.2022
Numer wydania: 1

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat