Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Wady i zalety spacerówek

Artykuł

W życiu każdego bobasa przychodzi taki moment, kiedy przestaje być bobasem i zaczyna być maluchem, czyli istotą interesującą się światem i otoczeniem, która musi wszystko dokładnie obejrzeć, pomacać, ewentualnie – czy też zwłaszcza - polizać.

Wady zalety spacerowek1
Autor: Autor zewnętrzny

Dla rodziców ta ewolucja postawy z biernej w czynną jest o tyle ważna, że na ogół oznacza konieczność zmiany wózka z gondoli na spacerowy. Na szczęście zmiana nie powinna być szczególnie dotkliwa, ponieważ wózki spacerowe mają całą masę zalet!

Kwestie praktyczne

Po pierwsze, wózki spacerowe, czyli tzw. spacerówki są lżejsze od gondoli, dzięki czemu bez problemu można wprowadzić je do autobusu lub wnieść po schodach. To duże ułatwienie, zwłaszcza, jeżeli mama wychodząca z maluchem na spacer akurat nie ma pod ręką nikogo do pomocy. Warto kupić wózek, którego waga nie przekracza 10 kg, jak na przykład propozycje scandinavianbaby.pl Drugim aspektem praktycznym spacerówki jest możliwość poskładania jej. Ta cecha sprawia, że wózek jest banalnie łatwy w transporcie; bez problemu możemy spakować go do samochodu lub nawet przewieźć autobusem, trzymając w międzyczasie malucha na kolanach. Trzecia kwestia – „żywotność” wózka spacerowego. Wózek typu gondola na ogół nie starcza na długo, po kilku miesiącach trzeba go wymienić na coś większego. Spacerówka spokojnie posłuży nam, dopóki nasza pociecha nie osiągnie wieku przedszkolnego. Czysta oszczędność!

Użyteczne porady

A teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać spacerówkę idealną, którą i my, i nasze dziecko pokocha? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wielkość kółek. Jeżeli lubimy spędzać czas aktywnie, na spacerach w pięknych okolicznościach przyrody, warto kupić wózek z większymi kółkami, który doskonale sprawdzi się w trakcie weekendowych wypadów za miasto. Oprócz tego powinniśmy również poważnie przemyśleć, z jakiego materiału powinna być wykonana nasza spacerówka. Doskonale sprawdza się aluminium lub włókno węglowe, które są nie tylko lekkie, ale również bardzo wytrzymałe. Dodatkowym udogodnieniem jest również kosz na zakupy, do którego spakujemy nie tylko sprawunki, ale również wszelkie niezbędne drobiazgi. Warto też rozważyć zakup spacerówki z daszkiem przeciwsłonecznym, do którego można podpiąć osłonkę przeciwdeszczową.

Na co zwrócić uwagę

Z dobrze wybraną spacerówką możemy śmiało ruszać na podbój świata! Odpowiedni wózek nie tylko nie będzie nam przeszkadzał w codziennych spacerach, ale może wręcz okazać się bardzo pomocnym dodatkiem, do którego bez problemu spakujemy nie tylko malucha, ale również wszelkie niezbędne w podróży gadżety.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem oferującym artykuły i akcesoria dla dzieci i niemowląt: ScandinavianBaby.pl.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat