Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"W głowie. Wyprawa do wnętrza mózgu" Isabel Minhós Martins, Maria Manuel Pedrosa

Artykuł

Jak działa mózg? Oto przewodnik, który zabierze was na fascynującą wyprawę w głąb ludzkiego umysłu. Poznajcie niezwykły wszechświat, który nosi w głowie każdy z nas!

W glowie wyprawa do wnetrza mozgu
Autor: Materiały prasowe

Jak działa wyobraźnia?
Co to jest świadomość?
Czy naprawdę mamy tylko pięć zmysłów?
Skąd wiemy, że jesteśmy sobą?
Czy mózgi kobiet i mężczyzn się różnią?

Wszystko, czym jesteśmy – myśli, emocje, wspomnienia – dzieje się w mózgu. Ale jak on działa? W jaki sposób zapamiętuje, wymyśla i tworzy?

„W głowie” to przystępny i dowcipny przewodnik napisany we współpracy z neurologami, filozofami i psychologami. Przedstawia rozwój i budowę mózgu i wyjaśnia, w jaki sposób dzięki niemu potrafimy uczyć się, działać i współpracować z innymi. Odsłania wiele sekretów, obala popularne mity i inspiruje do samodzielnych eksperymentów z wyobraźnią, pamięcią i zmysłami.

Isabel Minhós Martins (ur. 1974) – portugalska autorka książek dla dzieci i wydawczyni, ukończyła projektowanie na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Lizbońskiego. Współzałożycielka wydawnictwa Planeta Tangerina, które w 2013 roku na międzynarodowych targach książki w Bolonii otrzymało nagrodę dla najlepszego europejskiego wydawnictwa dziecięcego. Wielokrotnie nagradzana. W 2017 roku za książkę „Przejścia nie ma” otrzymała Deutscher Jugendliteraturpreis – najważniejszą niemiecką nagrodę w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży.

Maria Manuel Pedrosa (ur. 1968) – specjalistka od komunikacji w edukacji. Ukończyła stosunki międzynarodowe oraz studia w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest też konsultantką w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Madalena Matoso (ur. 1974) – autorka, ilustratorka i wydawczyni. Ukończyła projektowanie na Wydziale sztuk Pięknych Uniwersytetu Lizbońskiego oraz projektowanie graficzne na Uniwersytecie Barcelońskim. Współzałożycielka wydawnictwa Planeta Tangerina, laureatka licznych nagród, w tym Prémio Nacional de Ilustração.

ilustracje: Madalena Matoso
tłumaczenie: Katarzyna Okrasko
Przedział wiekowy: 10+
ISBN 978-83-8150-115-6
Format: 17 x 21,8
Oprawa: twarda
Objętość: 368 str.
Termin wydania: 2 czerwca 2021
Cena: 59,90 zł (w tym 5% VAT)

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat