Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Twój przedszkolak się nudzi?

Artykuł

Czym zająć dzieci podczas nadchodzącego czasu spędzanego w domu? Jak zorganizować im czas i zainspirować do wspólnych aktywności? Gdzie szukać pomysłów na kreatywne zabawy?

Twoj przedszkolad sie nudzi
Autor: Materiały prasowe

Zdrojek i jego przyjaciele zapraszają do wspólnego odkrywania tajemnic wody i otaczającego nas świata przyrody.

W ramach trwającej 11 edycji programu „Mamo, tato, wolę wodę”, nauczyciele oraz rodzice mogą skorzystać z gotowych scenariuszy zabaw, które pokochały tysiące przedszkolaków w całej Polsce. W tym roku w kampanię zaangażowała się również znana mama i aktorka – Joanna Koroniewska - Dowbor.

W myśl zasady „edukujemy poprzez zabawę” wszystkie scenariusze zabaw przygotowane zostały w atrakcyjnej dla dzieci formie. Głównymi bohaterami zabaw są Zdrojek i sześcioro jego przyjaciół odpowiedzialnych za różne obszary tematyczne. Każde z sympatycznych zwierzątek pełni określoną rolę w programie i pomaga dzieciom zrozumieć inne zagadnienia np.: wiewiórka Basia uczy segregować odpady, Miś Lesiu troszczy się o las, a Myszka Fiki tłumaczy, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie. Wszystkie scenariusze dostępne są na stronie programu https://wolewode.pl/pomoce_naukowe.zip i stanowią doskonałe narzędzie do pracy i zabawy z dziećmi w domu.

Zorganizowanie czasu dzieciom – teraz, kiedy całe dnie spędzamy w domach, jest nie lada wyzwaniem. Sama mierzę się z nim każdego dnia, dlatego bardzo doceniam wszelkie gotowe materiały oraz inspiracje, które ułatwiają rodzicom to zadanie. Ze scenariuszy przygotowanych w ramach kampanii „Mamo, tato, wolę wodę” korzystamy już od kilku tygodni i gorąco polecam je wszystkim, którzy mają w domu ciekawych świata przedszkolaków. Dzięki nim dowiedziałyśmy się mnóstwa nowych rzeczy i przeprowadziłyśmy z córką szereg eksperymentów – sprawdziłyśmy chociażby, co rozpuszcza się w wodzie, co tonie, a co pływa, czy wodę zawsze da się zabarwić, a przy okazji – fantastycznie się bawiłyśmy. Opracowane propozycje zabaw mają też bardzo istotny aspekt edukacyjny – zachęcają dzieci do częstszego sięgania po wodę, pokazując, że jest ona głównym źródłem nawodnienia. Jestem głęboko przekonana, że to właśnie w zabawie dzieci mogą wyrabiać sobie zdrowe nawyki i uczyć się odpowiedzialnego traktowania przyrody i jej zasobów – mówi Joanna Koroniewska-Dowbor.

Ogólnopolski program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” realizowany jest od ponad 10 lat przez firmę Żywiec Zdrój. Jego celem jest budowanie świadomości w zakresie roli optymalnego nawodnienia w codziennej diecie dzieci oraz uwrażliwienie najmłodszych na kwestię ochrony środowiska. W tegorocznej edycji programu bierze udział ponad 3 tysiące przedszkoli z całej Polski z łączną liczbą blisko 150 tysięcy przedszkolaków.

W ramach współpracy, Żywiec Zdrój przygotowuje specjalne materiały dydaktyczne, służące jako narzędzia dla wychowawców podczas zajęć. Przedszkola otrzymują m.in. scenariusze zajęć oraz propozycje zabaw i gier. Wszystkie treści są opracowywane we współpracy z partnerami programu, czyli ekspertami z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej oraz Instytutu Matki i Dziecka, którzy wspierają program od początku jego istnienia. Dodatkowo, wszystkie placówki mogą zbierać punkty za realizację scenariuszy zajęć, wymieniać je na gwarantowane nagrody oraz brać udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Program skierowany jest również do rodziców, którzy zyskują kompendium wiedzy pomocne w codziennym kształtowaniu prawidłowych postaw u ich pociech. Na stronie programu www.wolewode.pl znajdują się gotowe scenariusze zabaw oraz artykuły eksperckie dotyczące diety najmłodszych i aktualnych zaleceń w zakresie nawodnienia.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat