Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Ture Sventon i Izabella” Åke Holmberg

Artykuł

Ture Sventon – najsprytniejszy ze szwedzkich detektywów – na tropie porywaczy zwierząt cyrkowych!

Ture sventon izabella
Autor: Materiały prasowe

Kiedy z cyrku Rinaldo znika Izabella, pełnokrwisty koń arabski, a wezwany na pomoc Ture Sventon mimo doskonałego przebrania zostaje natychmiast rozpoznany, to znaczy, że sprawa jest naprawdę poważna. A gdy w tłumie pojawia się mężczyzna w niezwykle szpiczastych pantoflach, wiadomo, że gorzej być nie może. Takie pantofle nosi tylko Wiluś Łasica…
Na szczęście w cyrku pracuje także stary znajomy Sventona – pan Omar z pustyni arabskiej.
Czy z pomocą pana Omara i dzieci dyrektora – bystrych skautów Erika i Vanji – detektyw zdoła rozprawić się z niebezpieczną przestępczą szajką?

– A więc zaginął jeden koń? – upewnił się Sventon i szybkim krokiem ruszył w stronę jednej z alejek.
– Jeden koń? – Dyrektor Gustafsson wydawał się urażony. – To mało powiedziane – dodał ciszej.
– Czy coś jeszcze? – spytał Sventon głosem tak ostrym, że obudził lwa.
– Coś jeszcze? Jeszcze czego! – zawołał dyrektor, z trudem łapiąc oddech.

Polecamy także poprzednie części cyklu: „Latający detektyw”, „Detektyw na pustyni”, „Ture Sventon w Londynie”, „Ture Sventon w Paryżu” i „Ture Sventon w Sztokholmie”.

Seria „Mistrzowie Światowej Ilustracji” prezentuje klasykę literatury dziecięcej z ilustracjami najwybitniejszych twórców zagranicznych. Wydajemy w niej zarówno książki już w Polsce znane, ale niepublikowane dotąd z oryginalnymi ilustracjami, jak i pierwsze polskie wydania światowych hitów.

Åke Holmberg (1907–1991) – jeden z najsławniejszych szwedzkich autorów książek dla dzieci; laureat pierwszej edycji Nagrody im. Astrid Lindgren (1967) – najważniejszego szwedzkiego wyróżnienia w dziedzinie literatury dziecięcej. Największą popularność przyniósł mu cykl książek o przygodach prywatnego detektywa ze Sztokholmu, Ture Sventona, za który pośmiertnie – w 2007 roku – otrzymał Nagrodę im. Ture Sventona, przyznawaną za szczególne osiągnięcia dla kultury. Pisane przez 25 lat (1948–1973) opowieści o nietuzinkowym detektywie zostały sfilmowane w 1972 roku. W Dwóch Siostrach ukazało się sześć tomów cyklu: „Latający detektyw”, „Detektyw na pustyni”, „Ture Sventon w Sztokholmie”, „Ture Sventon w Londynie”, „Ture Sventon w Paryżu” i „Ture Sventon i Izabella”.

Sven Hemmel (1906–1982) – szwedzki ilustrator i nauczyciel rysunku. Największą sławę przyniosły mu ilustracje do książek o Ture Sventonie i publikowane w czasopiśmie „Kamratposten” komiksy o jego przygodach. W 1974 otrzymał za całokształt twórczości Nagrodę im. Elsy Beskow przyznawaną najlepszym szwedzkim ilustratorom.

Ilustracje: Sven Hemmel
Tłumaczenie: Justyna Czechowska
Seria: „Mistrzowie Światowej Ilustracji”
Przedział wiekowy: 7+
ISBN 978-83-8150-038-8
Format: 15 × 18,50 cm
Oprawa twarda
Objętość: 200 stron
Termin wydania: 19 lutego 2020
Cena: 32 zł (w tym 5% VAT)

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat