Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Trwa nabór par do bezpłatnego programu leczenia niepłodności

Artykuł

W katowickiej klinice Gyncentrum wciąż można zapisywać się na konsultacje poświęcone nowej metodzie wspomagania rozrodu – AneVivo.

Nowa metoda wspomagania rozrodu
Autor: Materiały prasowe

Konsultacje dedykowane są wszystkim parom, które mają problemy z poczęciem dziecka – ostatecznie 20 z nich będzie mogło skorzystać z rozwiązania bezpłatnie.

Pierwsza taka szansa w Polsce

Dotąd in vitro było jedyną stosowaną w naszym kraju techniką wspomagania rozrodu. Wraz z końcem czerwca do Polski wkroczyło jednak AneVivo, metoda alternatywna dla konwencjonalnej metody zapłodnienia pozaustrojowego. W odróżnieniu od in vitro, tu do zapłodnienia dochodzi nie w szalce w laboratorium, ale w specjalnej kapsułce, która znajduje się w ciele kobiety.

Wszystkie pary zainteresowane nowym rozwiązaniem wciąż mogą zapisywać się na bezpłatne konsultacje w katowickiej klinice Gyncentrum, która jako pierwszy ośrodek w Polsce i trzeci w Europie uczyniła to innowacyjne rozwiązanie dostępnym dla pacjentów. Dodatkowo, w ramach specjalnego programu uruchomionego przez Fundację Gyncentrum, u 20 par, które spełnią kryteria medyczne, zabieg zostanie wykonany bezpłatnie. Ostatecznie o kwalifikacji par zadecyduje klinika po wstępnych konsultacjach i rozmowach z pacjentami.

Metoda AneVivo, podobnie jak jej klasyczna wersja in vitro, jest stosowana w przypadku par, u których stwierdzono niepłodność, a inne terapie medyczne okazały się niewystarczające. Porównywalna jest również jej skuteczność względem tradycyjnej formuły IVF.

Jak podkreślają eksperci, program może być rozwiązaniem dla wszystkich par dotkniętych problemem niepłodności, którym nie udało się zakwalifikować do rządowego programu in vitro. Narodzin pierwszego dziecka w Polsce dzięki metodzie AneVivo można się spodziewać w przyszłym roku – zapowiada klinika Gyncentrum.

Zapisy na bezpłatne konsultacje kwalifikujące do programu trwają od początku lipca. Można się na nie zgłaszać pod numerem telefonu 32 506 57 77 lub tel. kom: 600 963 500.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat