Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Test ciążowy a badanie krwi

Artykuł

Zdarzają się przypadki, co prawda bardzo nieliczne, ale jednak, że kobieta jedzie na ostry dyżur do szpitala, w celu złagodzenia bólu brzucha, a okazuje się, że rodzi.

Test ciazowy badanie krwi
Autor: Materiał zewnętrzny

Na szczęście w wielu przypadkach kobiety za sprawą specyficznych objawów przeczuwają, że zostaną matkami dzieci. Dla pewności, że to ciąża i że za trzy kwartały nie zaskoczy nas poród, warto zrobić test ciążowy – najlepiej przez badanie krwi.

Apteki pełne testów ciążowych

Testy ciążowe rozchodzą się w aptece w zawrotnym tempie. Kupują je kobiety, które planują i niecierpliwie oczekują dziecka, ale kupują je też te, które chcą sprawdzić, czy aby nie zostały matkami. Testy te kupuje się przeważnie po gorących przygodach lub pierwszych objawach błogosławionego stanu. W kwestii objawów warto aczkolwiek zaznaczyć, iż kobiety bardzo pragnące zajść w ciąże, niekiedy odczuwają jej objawy, choć w nią nie zaszły. Testy ciążowe klasyfikuje się na laboratoryjne testy oraz domowe testy. Testy, które można dostać w każdej aptece i wykonać na poczekaniu w każdej toalecie, cieszą się największą popularnością. Nie zmienia to faktu, że tylko testy laboratoryjne dają przysłowiową stuprocentową pewność.

Działanie testów ciążowych

Testy ciążowe działają w bardzo prosty sposób, otóż wykrywają one gonadotropinę kosmówkową. Gonadotropina kosmówkowa, zwana też w skrócie HCG, to hormon wydzielany przez gruczoły oraz tkanki zarodka, który reguluje poziom hormonu o nazwie progesteron, jak również reguluje działanie gruczołów. Uobecnia się on w organizmie kobiety mniej więcej po siedmiu dniach od tego, gdy została utworzona zygota, czyli gdy komórka jajowa połączyła się z komórką plemnikową. Efektem tego najlepiej właśnie wtenczas, ewentualnie później, ale nie wcześniej, wykonać test ciążowy.

Testy ciążowe domowe

Testy ciążowe wykonuje się z pierwszego moczu, z rana. W teście paskowym zanurza się końcówkę testu w czystym pojemniku, do którego zbiera się mocz. Za kilka minut pojawia się wynik – dwie kreski to oznaka ciąży, a jedna to jej braku. W teście strumieniowym zanurza się końcówkę testu w czystym pojemniku z moczem pod strumieniem moczu. Po kilku minutach pojawia się wynik – dwie kreski to ciąża, a jedna to jej brak. W teście płytowym nanosi się próbkę moczu z czystego pojemnika, do którego zbiera się mocz. Po kilku minutach wszystko okazuje się jasne – dwie kreski wskazują na ciążę, a jedna na jej brak.

Testy ciążowe laboratoryjne – badanie krwi oraz moczu

Testy ciążowe domowe nie upewniają kobiet w stu procentach, pewność taką dają im tylko i wyłącznie testy ciążowe laboratoryjne. Wystarczy udać się prywatnie do laboratorium lub publicznie do lekarza pierwszego kontaktu, aby wydał skierowanie do laboratorium. Tam należy oddać jedynie próbkę krwi lub/oraz próbki moczu. Schemat badania wygląda prosto, bo gdy odkrywa się we krwi, czy w moczu gonadotropinę kosmówkową, to od razu wiadomo, że na świat przyjdzie kolejna istota, gdy jednak substancja nie występuje, to na nową istotę trzeba jeszcze poczekać.

Dowiesz się więcej o testach ciążowych na: https://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie_w_ciazy/objawy_ciazy.html.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat