Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Terapia małżeńska – kiedy warto ją podjąć?

Artykuł

Zawarcie małżeństwa nie gwarantuje trwałości relacji. Czasami w tego typu związkach dochodzi do poważnych konfliktów i kryzysów.

Terapia malzenska
Autor: Materiały zewnętrzne

Aby sobie z nimi poradzić, należy podjąć odpowiednie działania. Gdy nieporozumienia są wyjątkowo natężone, przydatna może się okazać terapia małżeńska.

Kryzys w małżeństwie – jak sobie pomóc i odbudować związek?

Gdy w małżeństwie pojawiają się nieporozumienia i kłótnie, można spróbować poradzić sobie z nimi samemu. Podstawą jest wówczas szczera rozmowa, bez wzajemnego obwiniania się czy pretensji. Umiejętność prowadzenia otwartej dyskusji na temat wzajemnych potrzeb i oczekiwań, a także rozwiązywanie pojawiających się problemów to klucz do szczęścia w każdym związku. Jeżeli więc małżonkowie potrafią odpowiednio się komunikować i przedstawiać swój punkt widzenia z poszanowaniem perspektywy drugiej strony, delikatny kryzys jest jak najbardziej możliwy do zażegnania bez pomocy specjalisty.

Niestety, wiele osób ma problem z komunikowaniem się w związku. Prowadzi to do nawarstwiania się problemów. Wówczas pomocna może okazać się wspólna psychoterapia. W Internecie bez trudu można znaleźć ośrodki, które specjalizują się w rozwiązywaniu konfliktów w małżeństwie. Przykładowo, szukając pomocy w stolicy, w wyszukiwarce wystarczy wpisać frazę „terapia małżeńska Warszawa”, aby otrzymać szereg adresów poradni zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta. Z ich usług warto skorzystać szczególnie w kilku przypadkach.

Kiedy warto iść na terapię małżeńską?

Zadaniem terapii małżeńskiej jest pomoc w rozwiązywaniu konfliktów i kryzysów, które pojawiły się w życiu danej pary. Ich źródła mogą być bardzo różne. Należą do nich m.in. nadmierna opiekuńczość jednego z partnerów, chorobliwa zazdrość lub odmienne postrzeganie roli małżeństwa oraz priorytetów w związku. Jeżeli dana para nie radzi sobie z tego typu problemami i ma trudności w komunikowaniu się, powinna zwrócić się po pomoc do specjalisty. Dzięki niemu partnerzy będą mogli spojrzeć na swoją relację z innej perspektywy, odkryć rządzące nią schematy i wypracować rozwiązania, które pozwolą odbudować wspólne, szczęśliwe życie. 

Terapia małżeńska to również dobre rozwiązanie dla par, w których jedno z partnerów dopuściło się zdrady. Odbudowanie związku po takim wydarzeniu, choć często trudne, jest jak najbardziej możliwe. Jeżeli oboje z małżonków pragną ratować swoją relację, wsparcie psychoterapeuty może okazać się nieocenione. Dzięki niemu o wiele łatwiej odzyskać utracone zaufanie i na nowo stworzyć trwałą więź.

Specjalistyczna terapia małżeńska może także pomóc w rozwiązaniu problemów seksualnych. Ta sfera życia jest niezwykle delikatna, dlatego wiele osób niechętnie o niej rozmawia. Choć podczas wizyty u terapeuty również może być to trudne, w gabinecie panuje bezpieczna atmosfera, która sprzyja otworzeniu się i szczerej wymianie myśli. Dzięki niej partnerzy mogą odkryć źródła problemów z seksem – bardzo często okazuje się bowiem, że nie wynikają one z chorób czy zaburzeń, lecz z pogorszenia się ogólnych relacji między partnerami.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Dziwny świat

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat