Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Tato, ta ci się udała” Zdenĕk Svĕrák

Artykuł

Dowcipna szkatułkowa opowieść mistrza czeskiego humoru i czeskiego mistrza ilustracji.

Tato ta ci sie udala
Autor: Materiały prasowe

Pewnego dnia mama Petrzika i Petruszki wzięła głęboki oddech i powiedziała:

– Nie gniewaj się, tato, ale ja też chodzę do pracy, a oprócz tego piorę, prasuję, szyję, gotuję, zmywam naczynia, ścieram kurze, odkurzam dywany, odprowadzam Petrzika do przedszkola, robię zakupy i chodzę na wywiadówki, smaruję sobie maszynę do szycia, czyszczę buty, noszę płaszcze do pralni i odbieram je stamtąd, i nie mam nawet czasu pójść do fryzjera, żeby ci się podobać, i tak sobie myślę, że mógłbyś przejąć ode mnie chociaż opowiadanie bajek na dobranoc, co ty na to?

Ale czy tata, który urodził się w najbardziej prozaicznej dzielnicy Pragi, będzie w stanie wymyślić tak dobrą bajkę jak te, które wymyśla mama?
Przekonajcie się sami!

Seria „Mistrzowie Światowej Ilustracji” prezentuje klasykę literatury dziecięcej z ilustracjami najwybitniejszych twórców zagranicznych. Wydajemy w niej zarówno książki już w Polsce znane, ale niepublikowane dotąd z oryginalnymi ilustracjami, jak i pierwsze polskie wydania światowych hitów.

Zdenĕk Svĕrák (ur. 1936) – znakomity czeski aktor, komik, scenarzysta i autor książek dla dzieci i dorosłych. W Polsce znany przede wszystkim z filmu „Butelki zwrotne” – jako odtwórca głównej roli i autor scenariusza. Nakładem Dwóch Sióstr ukazały się także napisane przez niego „Ucieszki Cieszka” i „Nowe ucieszki Cieszka”.

Adolf Born (1930–2016) – znany i ceniony na całym świecie czeski malarz, ilustrator, karykaturzysta i twórca filmów animowanych. Współtworzył pierwszą (animowaną) ekranizację „Hobbita” (1966), zdobył liczne prestiżowe nagrody i doczekał się własnej małej planety – jego imieniem nazwano odkrytą w 1998 roku planetoidę 17806.

Ilustracje: Adolf Born
Tłumaczenie: Anna Rey
Seria: Mistrzowie Światowej Ilustracji
Przedział wiekowy: 6+
ISBN 978-83-8150-043-2
Format: 15 x 18,50
Oprawa twarda
Objętość: 64 strony
Termin wydania: 16 października
Cena: 32 zł (w tym 5% VAT)

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat