Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Taniec z dzieckiem w chuście

Artykuł

Powrót do dobrej formy po ciąży to problem, z którym zmaga się wiele młodych mam. Większość aktywności wymaga od nich jednak rozłąki na pewien czas ze swoim maleństwem.

Taniec dziecko chusta
Autor: Materiały prasowe

Idealnym połączeniem bliskości i wysiłku fizycznego jest taniec z dzieckiem w chuście.

Wspólny taniec, ruch i muzyka przypomina małemu dziecku spokojny czas ciąży. Specjalnie opracowany program pozwala na wyciszenie i skupienie się na sobie. – Kiedy zostałam mamą szukałam takich zajęć, ale niestety wówczas nikt nie miał ich w ofercie – wspomina Monika Trzcińska, instruktorka tańca w chuście, fizjoterapeutka, instruktorka zumby i zumby dla dzieci, która ułożyła specjalny program dla szkoły tańca Danceworld by Agnieszka Kaczorowska. Jej zdaniem taka propozycja to strzał w dziesiątkę z kilku powodów. – Istotne dla mam jest to, by zrzucić po ciąży zbędne kilogramy. Taniec pomaga w szybszym powrocie do wymarzonej formy, a oprócz tego podnosi poczucie własnej wartości, dzięki poznaniu nowych kroków tanecznych, wspólnej zabawie i aktywnym spędzeniu czasu z maluszkiem. Przez to kobiety czują się bardziej sexy. Dodatkowo zajęcia taneczne budują lepszą świadomość ciała, uruchamiają mięśnie, z których często nie korzystamy na co dzień. Są też doskonałą okazją do poznania nowych ludzi oraz zawiązania przyjaźni wśród osób, które są w podobnej sytuacji. Zajęcia to też pretekst do tego, aby bardziej o siebie zadbać, wiem to z własnego doświadczenia. Mając małe dziecko zdarzało mi się chodzić cały dzień w piżamie i frustrować koniecznością siedzenia w domu. Poza tym taniec koi, uspakaja i wpływa na wydzielanie ogromnej ilości endorfin wywołując uczucie szczęścia – wylicza instruktorka.

Takie zajęcia to jednak nie tylko wysiłek fizyczny dla dorosłych. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę, że to jeden z bardzo dobrych bodźców dla rozwoju małego człowieka. – Wspólny taniec wpływa pozytywnie na rozwój mózgu maluszka, stymuluje zmysły – ocenia doświadczona trenerka. Dziecko czuje się na zajęciach bezpiecznie i najczęściej ucina sobie drzemkę, nawet przy szybszych choreografiach.

Jak wybrać odpowiednią chustę?

Odpowiednio zawiązana chusta podczas treningu odciąża kręgosłup i pozwala swobodnie oddać się tanecznej ekspresji. Szczególnie ważne jest, by zadbać o jej prawidłowe zawiązanie, dające maksimum komfortu dziecku i rodzicowi. Bardzo istotne jest bezpieczeństwo naszych maluszków. – Współpracuję z profesjonalnym doradcą „chustonoszenia”, który będzie miał dyżury i chętnie posłuży pomocą. A czy trudno chustę zawiązać? To trochę tak jak z innymi czynnościami – gdy już się nauczymy, to wydaje nam się to bardzo proste – podkreśla Monika Trzcińska.

Na rynku istnieje wiele różnych chust i nie jest łatwo wybrać odpowiednią. – Na zajęcia ruchowe zalecane są chusty tkane. Te elastyczne nie dadzą nam takiego komfortu i rodzic będzie miał wrażenie, że dziecko zaraz mu wypadnie. Tak nie da się odpowiednio wykorzystać zajęć. Ważne też, by dobrać długość chusty stosownie do swojego wzrostu – radzi nasz ekspert.

Na zajęciach tańca można też skorzystać z tak zwanego nosidła, jednak instruktorzy nie są zwolennikami używania go podczas treningów. – Jestem fizjoterapeutką, więc niezmiernie ważne jest dla mnie to, aby dziecko od samego początku miało stymulowany rozwój we właściwym kierunku. Nosidła, będące w zdecydowanej większości wisiadłami, wpływają bardzo negatywnie na rozwój kręgosłupa u maluszka, gdzie tak naprawdę proces jego stabilizacji przez rozwijające się mięśnie głębokie następuje w momencie rozpoczęcia przez dziecko czworakowania. Zalecane są nosidła ergonomiczne, które są bezpieczne dla dziecka i komfortowe dla rodzica.

Panowie mile widziani

– Taniec w z dzieckiem w chuście to propozycja nie tylko dla kobiet, zapraszamy również ojców i dostaliśmy już kilka zapytań od panów, których zainteresowała ta forma zajęć. Dla nich to wspaniała okazja na nawiązanie bliskiego kontaktu z maluszkiem, który trudno uzyskać w inny sposób. Takie zajęcia to pogłębienie więzi między dzieckiem i rodzicem – podkreśla Agnieszka Kaczorowska. Tancerka i aktorka będzie w Danceworld uczyć nie tylko tańca, ale również stawia na rozwój osobisty. Takie zajęcia to pogłębienie więzi między dzieckiem i rodzicem. – Nie ma się czego bać, coraz więcej mężczyzn przychodzi na moje zajęcia. Korzystamy z różnych stylów tańca. Przeważają rytmy latino, choreografie z elementami salsy i bachaty. To uniwersalne kroki, nie ma się czego obawiać – przekonuje Monika Trzcińska.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat