Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Sztuka, muzyka i wynalazki w Happy Studio!

Artykuł

McDonald’s Polska zaprezentował całkowicie nową wersję Happy Studio - popularnej aplikacji interaktywnej zawierającej szereg edukacyjnych gier i zabaw.

Happy Studio
Autor: Materiały prasowe

W odświeżonej wersji pojawią się postacie uwielbiane przez dzieci na całym świecie – obecnie jest to bohater Fistaszków Snoopy, Charlie Brown i Schroeder. Gry z ulubionymi bohaterami dziecięcymi będą udostępniane w Happy Studio przy okazji premiery zabawek z tymi postaciami w zestawach Happy Meal.

Dzięki zaproszeniu do współpracy ekspertów od rozwoju i zabaw dziecięcych stworzono ekscytującą przestrzeń zabawy, która rozwija wyobraźnię dzieci i zachęca do twórczego myślenia.

Nowa odsłona Happy Studio zawiera następujące gry:

  • Bądź artystą: pozwala dzieciom rozwijać zdolności manualne i kreatywność, a także pamięć i umiejętność skupiania uwagi. Można w niej rysować różne postacie, między innymi Snoopy`ego i tworzyć z nimi sceny dzięki błyszczącym efektom i naklejkom.
  • Bądź wynalazcą: ta gra umożliwia dzieciom budowanie samolotów i sań w towarzystwie Snoopy`ego i innych postaci. Uczą się przy tym logicznego myślenia i kreatywności.
  • Bądź muzykiem: pozwoli dziecku ożywić się poprzez takie zajęcia, jak gra na pianinie Schroedera oraz potrząsanie marakasami. Wszystko to wspiera jego pamięć, koordynację i kreatywność.

Co bardzo istotne, Happy Studio zachęca do kontynuowania zabawy także bez urządzeń elektronicznych. Strona zawiera szereg gotowych instrukcji i podpowiedzi dla rodziców, jak wspólnie z dziećmi urządzić wspaniałą i mądrą zabawę w świecie rzeczywistym – na przykład konstruując gitarę z domowych sprzętów czy tworząc szaloną miksturę.

„Aplikacje w coraz większym stopniu są częścią życia najmłodszych. Zdarza się, że korzystają z nich bardziej regularnie niż ich rodzice. Wiedząc o tym, stworzyliśmy bezpieczną strefę, w której dzieci mogą świetnie się bawić i uczyć w towarzystwie znanych i lubianych postaci” – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. zasobów ludzkich i korporacyjnych McDonald’s Polska

„Z wielką przyjemnością obserwowaliśmy dzieci bawiące się Happy Studio i rozwijające się na wiele sposobów podczas gry. Stworzenie takiej aplikacji nie było proste, ale zespół projektowy doskonale wyczuł równowagę między zabawą i edukacją oraz perfekcyjnie wdrożył swoje założenia”
Lucy Gill. Dyrektor Aplikacje i technologie, Fundamentally Children – jeden z ekspertów współpracujących przy projekcie

Happy Studio w wersji na urządzenia mobilne jest dostępne w App Store i Google Play Store oraz jako strona internetowa happystudio.com Aplikacja jest w pełni bezpieczna i darmowa. Do utworzenia konta niezbędne jest podanie karty kredytowej, jednak żadne opłaty nie są pobierane. Wersja dostępna w przeglądarce wymaga zgody rodziców, którzy muszą wykonać proste działanie matematyczne, by dziecko mogło korzystać z aplikacji. W Happy Studio nie pojawiają się żadne reklamy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat