Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Szczególna dbałość o zdrowie

Artykuł

Kobiety starające się o dziecko, będące w w ciąży oraz młode mamy powinny dbać o siebie w sposób wyjątkowy.

Szczegolna dbalosc zdrowie
Autor: Materiały prasowe

Zbliżający się Dzień Matki to idealna okazja by przypomnieć, jakich składników nie może zabraknąć w ich diecie – zarówno dla bezpieczeństwa maluszków, ale także – co równie ważne – dla zdrowia samych kobiet, których organizmy są wtedy znacznie bardziej obciążone.

O tym, dlaczego trzeba pilnować, by w tym czasie kobietom nie brakowało odpowiednich składników w diecie, mówi dr Maria Szubert – ginekolog-położnik:
Ciąża to stan, w którym organizm matki musi stworzyć jak najkorzystniejsze warunki dla rozwijającego się płodu. Wszystkie układy organizmu: oddechowy, pokarmowy, krążenia, endokrynny pracują na to, by w powiększającej się macicy zaistniały optymalne warunki rozwoju. Przepływ krwi przez macicę stale się zwiększa i w zaawansowanej ciąży przez miejsce przyczepu łożyska przepływa prawie pół litra krwi na minutę. Krew ta niesie niezbędna dla płodu składniki odżywcze, budulcowe białka, składniki energetyczne, witaminy, hormony. W organizmie kobiety te zmiany mogą w prawidłowy sposób zostać zapewnione, dzięki zwiększeniu podaży kalorii o około 300 kcal dziennie lub 80 000 kcal dla całej ciąży o prawidłowym czasie trwania.

Każda kobieta planująca zajście w ciążę słyszy od swojego lekarza przede wszystkim, że powinna brać kwas foliowy (witaminę B9). To bardzo ważne dla układu nerwowego dziecka. Kwas foliowy powstaje z folianów, które przyjmujemy z pożywieniem (znajdują się one między innymi w warzywach strączkowych, zielonych, cytrusach, chlebie razowym i wątróbce). Ponieważ nawet zróżnicowana dieta nie gwarantuje przyjęcia odpowiedniej dawki kwasu foliowego, lekarze zalecają jego suplementację już na kilka tygodni przed planowanym zajściem w ciążę.

Zbliżająca się ciąża, to także czas zwiększonego zapotrzebowania na minerały. Warto przygotować się do tego zawczasu. Przede wszystkim w diecie nie może zabraknąć jodu – w ciąży należy przyjmować go o ponad 50% więcej. Zwiększa to szansę bezpiecznego donoszenia ciąży i wpływa pozytywnie na rozwój dziecka (w tym jego mózg oraz płuca).

W tym okresie wzrasta także zapotrzebowanie na magnez. Dostarczamy go sobie między innymi w czekoladzie, bananach i orzechach. Jego niedobór może skutkować drętwieniem a nawet drgawkami u przyszłej mamy. Planując ciążę nie można zapomnieć o dostarczaniu sobie optymalnej ilości żelaza. Zawarte jest ono w mięsie, rybach i żółtkach jak, ale często konieczna jest jego suplementacja pod opieką lekarza.

Suplement diety Möller’s Mama Omega 3 + Witaminy i Minerały (zawierający tabletki witaminowe oraz z kwasami omega-3), który ma w swoim składzie kwas foliowy, jod, magnez i żelazo, jest doskonałym uzupełnieniem zbilansowanej diety już przed zajściem w ciążę.

W skład suplementu Möller’s Mama przeznaczonego dla kobiet planujących ciążę, będących w niej oraz karmiących wchodzi wspomniana druga tabletka – zawierająca kwasy omega-3. Zarówno one, jak i będąca w składzie tabletki witamina D3 są niezbędne dla bezpiecznej ciąży. Rola kwasów omega-3 w życiu płodowym jest nie do przecenienia. Przede wszystkim wpływają one na prawidłowy rozwój układu nerwowego i mózgu dziecka. Udowodniono także, że dzieci, których matki przyjmowały w czasie ciąży kwas DHA mają lepsze parametry urodzeniowe, a nawet są w przyszłości bardziej odporne na alergie. Przyjmowanie omega-3 jest ważne także z perspektywy samej kobiety – zmniejsza bowiem ryzyko depresji poporodowej. Witamina D3, w którą bogaty jest Möller’s Mama, jest niezbędna w diecie, by zapobiegać stanowi przedrzucawkowemu, zmniejszyć ryzyko cukrzycy oraz wspomaga wchłanianie wapnia, także niezwykle istotnego w okresie ciąży. Preparatem można wspierać się również w czasie karmienia piersią. Jak potwierdza dr Szubert: W trakcie karmienia organizm matki "pracuje" na potrzeby zapewnienia ważnych życiowo składników w mleku, które jest jedyną formą pożywienia noworodka.

Dr Szubert podkreśla także, że odpowiednia suplementacja jest ważna nie tylko dla dziecka, ale też dla mamy:
Jeśli wzmożone potrzeby żywieniowe w trakcie ciąży nie są zaspokojone, oprócz niekorzystnych skutków dla płodu, które są szeroko dyskutowane w literaturze, występują również niekorzystne skutki dla matki. I tu można mówić o skutkach szybko ujawniających się jak np. niedokrwistość w trakcie ciąży spowodowana niedostatecznym spożyciem żelaza w diecie, jak i tych pojawiających się późno jak np. osteoporoza, która może ujawnić się po ciąży, nawet po kilku latach, a spowodowana jest niedostateczną podażą witaminy D i wapnia, zwłaszcza w okresach wzmożonego ich zapotrzebowania czyli właśnie w trakcie ciąży. Innym przykładem może być zmęczenie, senność, brak energii, które często interpretujemy jako typowe dla ciąży lub dla młodych matek obarczonych obowiązkami związanymi z noworodkiem, a których częstym podłożem może być brak witamin z grupy B, niedostateczna funkcja tarczycy czy niedobór witaminy D.

Po okresie laktacji można wprowadzić preparat o bardzo wysokiej, dziennej dawce witaminy D3. Taki jest Möller’s Gold, który sprawdzi się idealnie i doda sił wtedy, gdy najbardziej ich potrzeba – w trakcie wymagającej opieki nad maluszkiem. Choć może się wydawać, że codzienne spacery z dzieckiem zapewniają odpowiednią syntezę witaminy D3 w skórze, dane mówią jasno – w Polsce ponad 90% osób cierpi na jej niedobór. Jedna łyżeczka Möller’s Gold dziennie zapewnia aż 2000 IU tej witaminy. W produkcie znajduje się także bardzo wysoka (1200 mg) dawka kwasów omega-3. Oba składniki ciężko jest zapewnić sobie w odpowiedniej dawce samą tylko dietą. Suplementacja pozwoli zadbać między innymi o układ kostny, krwionośny, nerwowy i wzrok. Zapewni zatem siłę i koncentrację tak potrzebne przy opiece nad małymi dziećmi.

Möller’s Mama – to kompozycja kluczowych mikro i makro- elementów oraz kwasów omega-3 dla kobiet planujących ciążę, ciężarnych oraz karmiących piersią. Suplementacja tak zbilansowanym produktem jest zgodna z zaleceniami ekspertów w Polsce i na świecie.

Möller’s Gold – przełomowy tran na polskim rynku. Jako jedyny tran łączy w sobie zalecaną dzienną dawkę witaminy D3 oraz wysoką dawkę kwasów omega-3. Möller’s Gold zawiera 2000 IU witaminy D3 i 1200 mg kwasów omega-3.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat