Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Światowy Dzień Wcześniaka 2021

Artykuł

Przy okazji Światowego Dnia Wcześniaka Philips Avent przypomina o produktach, które mogą przydać się rodzicom wcześniaków i nie tylko.

Swiatowy dzien wczesniaka2021
Autor: Materiały prasowe

W ukojeniu na starcie mogą pomóc nowe silikonowe smoczki Soothie w kształcie serca, a o niezbędny pokarm dla maluszka warto zadbać z laktatorem elektrycznym Natural Motion.

17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Współcześnie mniej więcej co dziesiąte dziecko na świecie rodzi się przedwcześnie. Choć statystyki przedwczesnych urodzeń co roku się zwiększają, to cieszy fakt, że rośnie również poziom opieki poporodowej i dzieci urodzone przedwcześnie mają coraz większe szanse na przeżycie i zdrowy rozwój. Niemniej mama i wcześniak potrzebują jak najlepszego wsparcia w pierwszych miesiącach życia maluszka, a marka Philips Avent chce wspierać zdrowe początki i przyszłość wszystkich niemowląt, także wcześniaków.

Smoczki Soothie w kształcie serca

Idealnym smoczkiem dla wcześniaka będzie taki, który ukoi i jednocześnie pobudzi odruch ssania, jeśli nie jest on jeszcze wykształcony. Ssanie jest bowiem niezbędne dla pobierania pokarmu z piersi lub butelki. Wyjątkowa konstrukcja smoczka Philips Avent Soothie umożliwia włożenie palca rodzica do jego wnętrza. Można więc nawiązać więź z maluchem, pomagając mu jednocześnie w nauce ssania, odpowiednio pobudzając podniebienie ruchem palca. Symetryczny kształt smoczka promuje naturalny odruch ssania także u zdrowych dzieci, dając im poczucie bezpieczeństwa i komfortu oraz wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej maluszków, co jest bardzo ważne w pierwszych miesiącach życia.

Ponadto smoczek Soothie wykonany jest z jednego kawałka najwyższej jakości silikonu medycznego. Smoczek został zaprojektowany tak, aby pasował do naturalnych konturów twarzy dziecka i był bezpieczny dla małej buźki, nawet wcześniaków. Jego zakrzywiona osłonka w kształcie serca nie zasłania malutkiego noska. Smoczek Soothie będzie odpowiedni dla niemowląt do 6 miesiąca życia.

Mleko mamy najlepsze

Karmienie piersią to dla każdego noworodka najlepszy start, a już szczególnie dla najbardziej wrażliwych przedwcześnie urodzonych dzieci. Mleko mamy dostarcza maluszkowi niezbędnych składników odżywczych i energię potrzebną do zdrowego rozwoju, ale także chroni przed infekcjami dzięki zawartym w nich przeciwciałom. Dla wcześniaków mleko mamy może więc działać niczym lek. Jeśli jednak mama nie może karmić swojego wcześniaka bezpośrednio piersią z pomocą przychodzi laktator. Dzięki odciągnięciu mleka maluszek otrzyma to, co najlepsze, czyli mleko mamy. Pokarm można również przechować w zamrażalniku, by cenna siara poczekała na maluszka wtedy, gdy będzie już gotowy na ssanie. Przydadzą się wtedy woreczki lub pojemniki do mrożenia pokarmu.

Mleko warto zacząć odciągać zaraz po porodzie, by od początku stymulować laktację, nawet jeśli to będzie tylko kilka kropel siary. W tym trudnym dla mamy czasie nieoceniony będzie wygodny laktator elektryczny. Nowy laktator Philips Avent Natural Motion ma miękką i elastyczną, silikonową nakładkę dopasowującą się do zmieniającego się kształtu i rozmiaru brodawki sutkowej mamy i pasuje niemal każdej kobiecie, bo do 99.98% brodawek . Laktator Philips Avent jest dwufazowy - ma tryb stymulacji wypływu pokarmu i głębokiego odciągania, a dzięki kilku ustawieniom siły ssania można ja dopasować do indywidualnych potrzeb. Laktator odzwierciedla też sposób ssania dziecka. Dzięki temu pobieranie pokarmu jest szybkie i delikatne. Mleko można odciągać w pozycji, która jest dla mamy najwygodniejsza, bez pochylania się do przodu.

Rekomendowana cena smoczków uspokajających Soothie SCF099/21 i SCF099/22 (pakowane po 2 szt.) wynosi 49 zł, a laktatora elektrycznego SCF392/11 – 749 pln.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat