Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Sposób na suchy kaszel u malucha

Artykuł

Jesień to pora roku, w której wiele osób, w tym najmłodsi członkowie rodziny, zmaga się z uporczywym kaszlem. Źródeł ciągłego odkasływania może być wiele i wcale nie musi to być choroba, ale bez względu na pochodzenie tej dolegliwości maluchowi trzeba pomóc. Jak to zrobić?

Sposob suchy kaszel
Autor: Materiały prasowe

Rodzajów kaszlu jest wiele, ale wszyscy rodzice wiedzą, że niezwykle uciążliwy jest napadowy suchy kaszel, który jest męczący i podrażnia gardło, zmuszając dziecko do bezustannych prób odkaszlnięcia. Suchy kaszel odbiera całej rodzinie sen, przez co wszyscy są zmęczeni i rozdrażnieni. Jak złagodzić ten uciążliwy objaw?
Na pewno pamiętamy syropy z buraków czy cebuli wytwarzane w domu przez nasze babcie. Możemy również sięgnąć po syropy sprawdzonej marki. Na rynku dostępne są syropy na suchy kaszel od zaufanych firm już dla dzieci od pierwszego roku życia. Do wyboru mamy na przykład wyroby medyczne Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel i Bobolen syrop na suchy kaszel z ekstraktem z prawoślazu. Oba produkty są przeznaczone dla dzieci od 1 roku życia.

Wyrób medyczny Bobolen Porost Islandzki Syrop na kaszel zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, który dzięki substancjom śluzowym powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Podawaj maluchowi syrop z porostu islandzkiego łyżeczką lub po rozcieńczeniu w herbacie albo ciepłej wodzie.

Bobolen syrop na suchy kaszel można podawać przy suchym kaszlu wywołanym nieżytem dróg oddechowych lub podrażnieniem śluzówki jamy ustnej i gardła. W skład syropu wchodzi glicerol oraz ekstrakt z prawoślazu. Zawarte w ekstrakcie substancje śluzowe powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, łagodzą i chronią przed czynnikami drażniącymi. Opakowanie zawiera pipetę ułatwiającą odmierzanie porcji.

Oprócz udania się do apteki możemy też wdrożyć domowe sposoby, takie jak nawilżanie powietrza czy inhalacje wodą z solą fizjologiczną. Maluch powinien również dostawać bardzo dużo płynów. Warto też po prostu być z dzieckiem, odwracając jego uwagę od męczącego odkasływania poprzez wspólne zabawy i czytanie książeczek.

Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel – wyrób medyczny do stosowania przy suchym, drażniącym kaszlu. Zawarte w ekstrakcie z porostu islandzkiego substancje śluzowe powlekają błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Ponadto Bobolen Porost Islandzki zawiera cytrynian cynku – sól organiczną cynku, która jest bardzo dobrze przyswajalna przez organizm i łagodna dla żołądka. Produkt przeznaczony dla dzieci od 1 roku życia.

Bobolen syrop na suchy kaszel – wyrób medyczny do stosowania przy suchym kaszlu wywołanym nieżytem dróg oddechowych lub podrażnieniem śluzówki jamy ustnej i gardła. Zawarte w ekstrakcie substancje śluzowe z prawoślazu powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia i chroniąc ją przed czynnikami drażniącymi. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia. Dzieciom od 6 miesiąca do 1 roku życia syrop można podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczekbody na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat