Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Pielęgnacja

Specjalna ławeczka dla rodziców

Artykuł

Rodzice najmłodszych dzieci, odwiedzający tego lata powsiński Park Kultury, mogą liczyć na bardzo duże udogodnienie. Stanęła tu właśnie pierwsza w Warszawie plenerowa EMOstrefa.

Specjalna laweczka rodzice
Autor: Materiały prasowe

To specjalna zadaszona i osłonięta z trzech stron ławka, wyposażona w wygodny fotel i przewijak. Takie rozwiązanie to odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy coraz głośniej domagają się prorodzinnych rozwiązań w przestrzeni miejskiej. Potwierdzają to m.in. badania* przeprowadzone na zlecenie marki EMOTOPIC - inicjatora programu „Blisko z Tobą chcę być”, w ramach którego powstała warszawska EMOstrefa.

Aż 87 proc. mam, które wzięły udział w badaniu dotyczącym percepcji przestrzeni miejskiej i potrzeb z nią związanych, wskazuje, że niezbędne są rozwiązania ułatwiające opiekę i pielęgnację najmłodszych dzieci w parkach, ogrodach i na placach zabaw. Brak intymności w miejscach publicznych jest dużym utrudnieniem, na które zwraca uwagę aż 65 proc badanych mam, nieprzychylne spojrzenia i komentarze przechodniów to problem, który dostrzega aż 48 proc. z nich, hałas przeszkadza 23 proc. pytanych. Miejsce, w którym spokojnie można usiąść, przewinąć dziecko, nakarmić je, czy po prostu przytulić i uspokoić to potrzeba o jakiej mówi 64 proc. mam. Odpowiedzią na potrzeby warszawskich rodziców jest EMOstrefa w Parku Kultury w Powsinie. Nowa ławeczka stanęła w sąsiedztwie amfiteatru, blisko głównej trasy spacerowej, ale jednocześnie w na tyle zacisznym miejscu, aby rodzice i dzieci czuli się komfortowo.

„Nasz park to miejsce odwiedzane co tydzień przez tysiące rodzin z dziećmi. Stale dokładamy starań, aby infrastruktura była tutaj coraz bardziej przyjazna i gwarantowała komfortowe warunki dla rodziców i dzieci w różnym wieku. Dlatego bez zastanowienia włączyliśmy się w program EMOstref i ogromnie cieszymy się, że pierwsza warszawska EMOstrefa staje właśnie u nas.” – Grzegorz Górski, Dyrektor Parku Kultury w Powsinie. „Jestem pewien, że nowa ławeczka będzie dobrze służyć rodzicom i dzieciom. Serdecznie zapraszamy na spacery do Powsina.”

Plenerowe EMOstrefy to rozwinięcie inicjatywy „Blisko z Tobą chcę być” realizowanej przez markę EMOTOPIC od 2016 r. Jest to program odpowiedzialności społecznej, stworzony z myślą o najmłodszych dzieciach i ich rodzicach. Jego celem jest promowanie i wspieranie rodzin w budowaniu rodzicielstwa bliskości. Dotychczas w ramach programu powstało 39 EMOstref w 25 szpitalach w 22 miastach w całej Polsce. Wstawiono do nich specjalne fotele do kangurowania, a także leżanki dla rodziców towarzyszących swoim chorym dzieciom. EMOstrefy zapewniają przestrzeń, w której rodzice w komfortowych warunkach mogą przebywać ze swoimi dziećmi, przytulać je, kangurować, budować z nimi mocne więzi, a tym samym pomagać im w dochodzeniu do zdrowia.

Organizatorzy programu, chcąc wspierać rodziców i ich najmniejsze dzieci także poza szpitalami, uruchomili w tym roku pilotażowy program EMOstref plenerowych. Specjalne zadaszone ławeczki przeznaczone dla rodziców małych dzieci staną w tym roku w trzech miastach Polski. Od dziś mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z EMOstrefy w Powsinie, rodzice z Trójmiasta mają już swoją ławeczkę w Parku im. Prezydenta Reagana, zaś w przyszłym tygodniu kolejna strefa dla rodziców zostanie oddana do użytku w Kielcach.

EMOstrefa to naprawdę bardzo dobry pomysł. To doskonałe udogodnienie dla nas, Mam. – mówi Maja Bohosiewicz, aktorka, a przede wszystkim mama dwójki dzieci. Każdej z nas, nie raz zdarzyło się, że musiałyśmy przewijać dziecko na zwykłej ławce, która nie jest do tego przystosowana, czy szukać w parku ustronnego miejsca, aby je nakarmić. Ja wprawdzie nie miałam z tym problemu i oporów, ale wiem, że wiele mam stresują takie sytuacje. Czasami w początkowych chwilach życia maluszka boją się nawet wyjść na spacer, aby nie znaleźć się w sytuacji, w której będą musiały odrzeć się ze swojej intymności. EMOstrefa to naprawdę bardzo przydatne rozwiązanie, które pozwala stworzyć tak potrzebną strefę intymności dla mamy i dziecka. I oby jak najwięcej takich miejsc, abyśmy mogły czuć się komfortowo.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat