Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Smok, dyduś, moniek

Artykuł

Mamy to wiedzą – smoczek to coś więcej, niż drobny gadżet dla Maluszka. Każdy smoczek ma swoją historię, swoje znaczenie, wiele określeń i ukrytych tajemnic.

Smok dydus moniek
Autor: Materiały prasowe

Zbadaliśmy smoczek z nieco innej strony i… nie będziemy zdradzać za dużo na wstępie – zapraszamy Cię Mamo wraz z Twoją Pociechą do tajemniczej smoczkowej krainy. Na pewno się w niej odnajdziecie i mamy nadzieję, że dowiecie się czegoś zupełnie nowego o smoczkach ; )

Kraina smo(cz)ków

Czy smoczek ma coś wspólnego z małym smokiem? Może to podobieństwo jest czymś więcej niż podobną nazwą i tarczą smoczka na wzór smoczych skrzydeł? Otóż smoczek do ssania wcale nie nazywa się tak, ponieważ jest podobny do smoczątka. Smoczek do ssania nie ma nic wspólnego z żadnym ze smoków – poza nazwą oczywiście : ) Smoczki są przeznaczone do głośnego ssania, ssania z mlaskaniem, smoktania czy jak też inni mówią – do smokania. To stąd właśnie ta nazwa.

Szaleństwo smoczków

Kto by pomyślał, że smoczek może mieć tak wiele różnych określeń? Tak naprawdę mało kto mówi na niego po prostu – smoczek. Zarówno Mamy, jak i Maluchy potrafią nazwać go wieloma innymi określeniami. Zebraliśmy najpopularniejsze z nich i przedstawiliśmy na rysunku poniżej. Które z nich używasz Ty lub Twoja Pociecha?

Rodzice kontra smoczki

Wybór smoczka, który będzie tym ulubionym, nie zawsze jest prosty. Tyle wzorów, kolorów, motywów – jak tu zdecydować się na taki, który spodoba się Maluszkowi? Pojawia się też pytanie - Czy Rodzice wyglądu smoczków czasem nie wybierają pod siebie?
Ciekawe wnioski pozwala tutaj wysnuć ankieta, którą przeprowadziła marka NUK z okazji Akcji Łap Chwile. W ankiecie wzięło udział blisko 3000 osób, a jej wyniki, pokazują, że…

Rodzice (71% ankietowanych) chętnie wybierają smoczki z motywami bajkowymi. Ten fakt sam w sobie nie jest na tyle ciekawy, jeśli nie dodamy, że te bajkowe motywy wcale nie dotyczą współczesnych bajek, ale tych, jakie Rodzice oglądali w dzieciństwie! Z drugiej strony Rodzice (59% ankietowanych) decyduję się na smoczki w kolorach neutralnych i uniwersalnych, ale co by łatwo smoczka nie zgubić, sięgają po te z łańcuszkami lub tasiemkami (73% ankietowanych).
Dodatkowo aż 80% Rodziców podaje swoim Pociechom smoczki uspokajające, przy czym kierują się przy tym opinią ekspertów, np. położnych, dentystów, specjalistów ze szkoły rodzenia, aby mieć pewność, że konkretny wybór jest tym właściwym.

Jak widać, smoczki to przyjaciele zarówno Pociech, jak i Rodziców. Skrywają kawałek dzieciństwa i macierzyństwa. Przypominają ważne momenty i skrywają liczne tajemnice.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat