Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Skleroterapia - szybki i bezbolesny sposób na leczenie żylaków odbytu: Pozbądź się problemu raz na zawsze!

Artykuł

Skleroterapia hemoroidów jest szybkim i bezbolesnym sposobem na leczenie żylaków odbytu. Dzięki temu zabiegowi pacjenci mogą pozbyć się uciążliwych objawów hemoroidów i cieszyć się lepszym komfortem życia. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Skleroterapia600
Autor: Materiały prasowe

Najważniejsze wskazania do zabiegu skleroterapii hemoroidów

Hemoroidy to powszechny problem, który dotyka wiele osób na różnym etapie życia. Choć często bagatelizowane, mogą być bardzo uciążliwe i bolesne. Jednym z efektywnych sposobów na pozbycie się tego problemu jest skleroterapia hemoroidów nazywana inaczej skleroterapią żylaków odbytu.

Ten innowacyjny zabieg medyczny jest wyjątkowo skuteczną opcją leczenia hemoroidów, zwłaszcza tych wewnętrznych. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym aspektom skleroterapii hemoroidów.

Wskazania do skleroterapii hemoroidów

Zabieg skleroterapii hemoroidów jest polecany w przypadku hemoroidów wewnętrznych, które nie reagują na inne metody leczenia lub przyniosły tylko tymczasową ulgę. Hemoroidy często powodują ból, swędzenie oraz uczucie pieczenia w okolicach odbytu. Skleroterapia może znacznie złagodzić te dolegliwości.

]Jednym z charakterystycznych objawów hemoroidów jest krwawienie podczas wypróżniania. Zabieg może pomóc w zatrzymaniu tego problemu, podobnie jak w zniwelowaniu wypadania hemoroidów. Zaawansowane żylaki odbytu mogą wypadać i powodować problemy z utrzymaniem ich wewnętrznie, a to z kolei prowadzi do zaostrzenia choroby.

Jak wygląda zabieg skleroterapii hemoroidów?

Zabieg skleroterapii hemoroidów jest stosunkowo prosty i nieinwazyjny. Polega on na wstrzyknięciu specjalnego roztworu do hemoroidów wewnętrznych, co prowadzi do ich zamknięcia i zniknięcia. Przebieg zabiegu jest szybki i bezbolesny, a pacjenci często mogą wrócić do codziennych aktywności niemal natychmiast po jego zakończeniu.

Po wcześniejszym rozmowie z lekarzem, który dokładnie oceni Twoje hemoroidy, zostanie określona ilość roztworu potrzebna do zamknięcia żylaków. Następnie, za pomocą cienkiej igły, roztwór jest wstrzykiwany bezpośrednio do hemoroidów. To powoduje skurczenie i zamknięcie naczyń krwionośnych, co eliminuje ból, swędzenie i krwawienie.

Efekty skleroterapii hemoroidów i czego unikać po zabiegu

Efekty skleroterapii hemoroidów są zazwyczaj widoczne już po kilku dniach od zabiegu. Pacjenci odczuwają znaczną ulgę w bólu i innych dolegliwościach związanych z hemoroidami. Krwawienie ustaje, a hemoroidy zaczynają kurczyć się i stopniowo zanikać.

Po zabiegu istnieją jednak pewne zalecenia, których należy przestrzegać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty i uniknąć ewentualnych powikłań. Oto kilka wskazówek:

  1. Unikaj zbyt intensywnego wysiłku fizycznego - Po skleroterapii hemoroidów ważne jest, aby unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, który może zwiększyć nacisk w okolicy odbytu i spowodować dyskomfort.

  2. Stosuj zalecane leki - Twój lekarz może zalecić leki przeciwbólowe lub przeciwbakteryjne, które pomogą w procesie gojenia się po zabiegu.

  3. Dieta bogata w błonnik - Zwiększenie spożycia błonnika w diecie może pomóc w zapobieganiu nawrotom hemoroidów.

  4. Unikaj zatwardzenia - Staraj się utrzymywać regularne wypróżnianie, aby uniknąć zatwardzenia, które może zwiększyć ryzyko nawrotu hemoroidów.

Czy skleroterapia hemoroidów jest dla każdego?

Mimo że skleroterapia hemoroidów jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem, nie jest on odpowiedni dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania do skleroterapii hemoroidów, które lekarz musi wziąć pod uwagę przed zdecydowaniem o wykonaniu zabiegu.

Przeciwwskazania do skleroterapii hemoroidów obejmują między innymi ciężkie choroby serca lub układu krążenia, ciążę, alergię na używane w czasie zabiegu substancje oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Chcąc poddać się zabiegowi, należy zatem dokładnie omówić z lekarzem swoją kondycję zdrowotną.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na skleroterapia hemoroidów - flebetica.pl

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Między nami żywiołami Miss Kraken

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat