Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Siedem księżniczek” - recenzja

Artykuł

Książeczka „Siedem księżniczek” autorki Smilijany Coh to utwór niezwykle pouczający, idealny na prezent dla małej damy, która jak każda mała dziewczynka pragnie zostać tą właśnie postacią z bajki.

Siedem ksiezniczek
Autor: Materiały prasowe

Książka, jak na dobrą bajkę przystało, zawiera morał. Uczy, ale i bawi. Absorbując czas dziecka, jednocześnie pobudza jego wyobraźnię. „Siedem księżniczek” pozbawiona jest przemocy, której niestety jest coraz więcej we współczesnych bajeczkach, nawet tych skierowanych dla naszych najmłodszych milusińskich.

Duży format książki i sztywna okładka to bardzo trafiony pomysł. Nie zniszczy się tak szybko wertowana przez dzieci miliard razy dziennie. Czcionka jest odpowiednia dla dzieciaczków w każdym wieku, szczególnie dla tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Treść nie jest męcząca, nie nudzi. Idealnie nadaje się do samodzielnego czytania jak również do wspólnych „poczytajek” w większym gronie. Ilustracje przedstawiające portrety księżniczek, życie w królestwie oraz opisane sytuacje są bardzo przejrzyste i potrafią odpowiednio skupić uwagę dziecka.

„Siedem księżniczek” to historia o siedmiu siostrach, które różniły się od siebie tak znacząco, że ciężko było im dojść do porozumienia w wielu kwestiach. Konflikt, jaki między nimi wybuchł, sprawił, że w królestwie zapanował smutek i cisza. O tym czy dziewczynki się pogodzą i jak to zrobią dowiecie się z utworu – ja powiem jedno: książka warta jest przeczytania.

Bajka nawiązuje do współczesnych przygód – w dzisiejszych czasach dzieciaki już od najmłodszych lat rozwijają swoje talenty, realizują swoje marzenia, które sprawiają, że nawet rodzeństwo bardzo się od siebie różni. Indywidualizm jest piękny – jednak często wywołuje wśród dzieci spory. Ta książka to dobry pomysł dla tych, które właśnie z takimi zderzeniami mają do czynienia. Umoralnia i poucza, że różnorodność nie jest zła. Jest czymś naturalnym i należy ją zaakceptować.

Podsumowując, „Siedem księżniczek” to propozycja książkowa, którą warto mieć pod ręką po to, aby pomóc sobie w zażegnaniu konfliktu między rodzeństwem, w którym każde z dziecka interesuje się czymś innym. To również ciekawy pomysł dla urozmaicenia zajęć lekcyjnych o tolerancji i akceptowaniu zdania innych.
Polecam bardzo gorąco.

Smijana Coh, „Siedem księżniczek”, Prószyński i S-ka, Warszawa, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat