Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Rozwój w rytmie muzyki z Fisher-Price®

Artykuł

Muzyka towarzyszy nam codziennie i trudno wyobrazić sobie świat bez ulubionych dźwięków. Jednym z nas dodają one energii do działania, na innych mają kojący i uspokajający wpływ.

Rozwój w rytm muzyki
Autor: Materiały prasowe

Czy wiesz, że Twoje dziecko już we wczesnym etapie swojego życia wręcz potrzebuje muzyki, by prawidłowo się rozwijać? Jak sprawić, by proces ten przebiegał we właściwym tempie? Otaczaj swoje dziecko odpowiednimi zabawkami, które nie tylko pomogą mu nabywać nowe, ważne umiejętności, a także zapewnią doskonałą rozrywkę dostosowaną do wieku i etapu rozwoju maluszka!

Słuchanie różnego rodzaju dźwięków i muzyki jest bardzo ważne dla wszechstronnego rozwoju dziecka. Przede wszystkim stymuluje rozwój słuchu, który jest podstawą rozumienia mowy, jak również wyrabia w najmłodszych poczucie rytmu. Naturalną reakcją dziecka na otaczające go dźwięki jest bujanie się i klaskanie, co rozwija także koordynację oraz płynność ruchów. Pozytywny wpływ muzyki na dziecko można i trzeba więc wzmacniać, właściwie dobierając zabawki, które stymulują bodźce słuchowe (poprzez melodie i dźwięki), wzrokowe (dzięki kolorowym światełkom) i ruchowe (zachęcające do tańca). Wybierając tego typu produkty, warto sięgać po ofertę marki Fisher-Price®, która jest doskonale znana z bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa, a także z doskonałego zrozumienia istoty rozwoju dzieci poprzez zabawę.

„Pierwszym etapem rozwoju muzycznego dziecka jest poczucie rytmu, dlatego dzieci tak często bujają się, podskakują i klaszczą, słysząc muzykę. Robią to jeszcze chętniej, gdy obserwują podobne zachowania u innych” – mówi dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.
Teraz dzieci mogą brać przykład z zabawki BeBo – Tańcz i śpiewaj ze mną! Ten sympatyczny przyjaciel zachęca dzieci do wspólnego tańczenia, śpiewania oraz tworzenia piosenek. Robocik BeBo naprawdę tańczy, zabawnie się kołysząc, oraz posiada trzy tryby zabawy i nauki dostosowane do wieku i umiejętności dziecka, dzięki czemu może stać się najlepszym przyjacielem pociech aż do wieku przedszkolnego. Tryb Taniec i ruch pomaga w wykształcaniu u najmłodszych poczucia rytmu oraz zachęca do aktywności tanecznej. Nauka i zabawa wprowadza w świat literek i liczb, a to wszystko przy akompaniamencie wesołych melodii. BeBo umożliwia też tworzenie własnych piosenek, pozwalając maluchom nagrać, a następnie wysłuchać własne zdanie zaśpiewane przez BeBo. Tryb ten, oprócz dostarczania mnóstwa radości i uśmiechu, pomoże zrozumieć zależność między przyczyną i skutkiem i zachęci dzieci do mówienia. Ruch zabawki, światełka, piosenki i wypowiedzi zachęcają do aktywności i stymulują zmysły. BeBo mówi i śpiewa w języku polskim.

Kolejnymi interaktywnymi zabawkami, które mogą towarzyszyć dziecku w codziennych zajęciach „z rytmiki”, są kultowy Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka. Te miękkie pluszaki oferują aż 50 edukacyjnych piosenek, wyrażeń i dźwięków, które bawią i uczą naszych milusińskich. Maluchy mogą tańczyć i klaskać w rytm wielu uroczych, ciekawych piosenek, które jednocześnie będą przekazywały edukacyjne treści. Dzięki technologii „Poziomy nauki” zabawę można dopasować odpowiednio do wieku i umiejętności dziecka. Każdy z trzech poziomów – od Odkrywania, przez Zachęcanie, po Naśladowanie – posiada unikalne treści i pomaga najmłodszym nabywać ważne umiejętności, np. rozpoznawanie części ciała, kształtów, kolorów, liczb i literek. Piosenki i melodie odkrywane przez szkraby poprzez naciskanie interaktywnych elementów Szczeniaczka i jego Siostrzyczki wyrabiają w dziecku poczucie rytmu i rozwijają słuch, ponadto zabawka stymuluje rozwój zręczności, zmysłów oraz pomaga zrozumieć związek przyczynowo-skutkowy. Zabawki śpiewają i mówią w języku polskim.

Muzyka w życiu dzieci odgrywa ważną rolę. Nie bez powodu, gdy mówimy o prawidłowym rozwoju najmłodszych, używamy takich określeń jak „we właściwym tempie” czy „w swoim rytmie”. Dzięki muzycznym zabawkom Fisher-Price® mamy możliwość wpływu na to, by rozwój naszych pociech właśnie taki był!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat