Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Moda

Rodzinnie spędzanie czasu

Artykuł

Świętowanie Nowego Roku już za nami! Pełni postanowień pewnym krokiem wchodzimy w 2019 rok. I co nas w nim czeka? Więcej czasu z najbliższymi! Motywacja jest, ale jak to zrealizować?

Rodzinne spedzanie czasu
Autor: Materiały prasowe

Podpowiadamy od czego zacząć!

By zacząć realizować postanowienia noworoczne czasem warto wziąć się za najprostsze rozwiązania, a nie za te idealne. Jeżeli Twoim postanowieniem w tym roku jest to, by spędzać więcej czasu z dziećmi i z bliskimi, warto zacząć od zaraz.

Nowa tradycja

Dzieci uwielbiają rutynę. Może być to zaskakujące, ale powtarzalność zadań daje im poczucie bezpieczeństwa. Tworzą w ten sposób fundament, dzięki któremu mogą się rozwijać. Warto więc wyznaczyć jeden lub więcej dni w tygodniu, które będziecie regularnie spędzać razem. Żeby ułatwić sobie to zadanie i sprawić, by czas spędzony razem był przyjemny, dobrze jest wziąć na warsztat projekt, który pozwoli znaleźć razem z dzieckiem wspólny mianownik.

Spośród rzeczy, które możecie robić razem można wybrać… robienie na drutach. Zaskoczeni? Wspólne dzieła z włóczki, doprowadzane do perfekcji przez nasze mamy i babcie, trochę odeszły w cień. A przecież dzierganie buduje charakter i uczy nas (i nasze pociechy!) cierpliwości, ale też dokładności i spokoju. Powtarzalność sprawia, że dzierganie uznawane jest za czynność medytacyjną!

Takie nowe hobby pozwali nam znaleźć czas na wspólne rozmowy, ale również będzie trenować u dziecka koordynację między okiem i pracą rąk. Połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Jeśli zdecydujecie się na wspólne spędzanie czasy przy robieniu na drutach, warto podzielić się pracą tak, by dziecko aktywnie uczestniczyło w wybieraniu wzorów, kolorów i grubości włóczki, i jeżeli wykaże chęci - również w realizowaniu projektu! Ewentualnie warto, aby zajęło się swoim, nieco łatwiejszym zadaniem. Firma We Are Knitters oferuje wyjątkowy zestaw dla najmłodszych Dinka Scarf, zawierający naklejki i najprostsze wzory, w którymi poradzi sobie każdy szkrab.

Druty do rąk!

Nie wiecie od czego zacząć? Na stronie marki We Are Knitters dostępna jest nowa kolekcja wzorów do wykonania na drutach - skierowaną do najmłodszych. Dostępne projekty dedykowane są dla dzieci od 1 do 10 roku życia! Każdy jest na innym poziomie zaawansowania: -od czapeczki „dla początkujących”, do kardiganu „dla średniozaawansowanych”. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybierać wśród różnorodnych wzorów i kolorów! W zestawie znajduje się wszystko czego potrzebujemy do wykonania wspólnego dzieła: najwyższej jakości wełnę, druty i szczegółowa instrukcja, dzięki której z łatwością wykonamy nasz „projekt”. A po skończeniu takiego dzieła, nasze dzieci na pewno będą chodzić dumne! Bo będą nosiły nie tylko bardzo stylowe ubranie, ale też pamiątkę z chwil spędzonych razem!

Kiedy będziemy się cieszyć kolejnymi sukcesami ze wspólnie stworzonego ubrania czy dodatku, to już po kilku tygodniach pracy razem, odczujemy, że po pierwsze jakość naszych rozmów wzrośnie, ale również że dzieci będą czuć się przy nas swobodniej! Kiedy regularnie podejmujemy się zadań, sprawia to, że stajemy się w nich lepsi, a przez to rośnie nasza samoocena!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat