Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Rodzinne podróże z PKP Intercity!

Artykuł

Nowoczesne pociągi, przestrzeń do zabawy i atrakcyjne zniżki - to tylko niektóre z zalet rodzinnej podróży pociągiem.

Rodzinne podroze pkp
Autor: Materiały prasowe

Planując ją pamiętajmy o kilku zasadach, dzięki którym jazda pociągiem będzie komfortowa dla całej grupy, zarówno dla młodszych podróżników, ich opiekunów i współpasażerów. Sprawdź, dlaczego podróżując z dzieckiem, opłaca się wybrać PKP Intercity.
Planując rodzinną eskapadę, warto zdecydować się na przejazd składami PKP Intercity. Pociąg ma wiele zalet. W trakcie jazdy maluchy nie muszą siedzieć w jednym, wyznaczonym miejscu - mogą przejść się po pokładzie pociągu, bawić się, oglądać bajki, zjeść posiłek czy w dowolnej chwili skorzystać z toalety. Dodatkowo, wyniki badań pokazują, że dzieci o wiele rzadziej dotyka choroba lokomocyjna w pociągu niż w samochodzie czy autobusie.

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi

W składach PKP Intercity pasażerowie podróżujący z dziećmi znajdą dedykowane miejsca. W pociągach Express InterCity Premium (Pendolino) są to trzy przedziały, w których znajdują się 4 wygodne miejsca, stoliki ukryte w podłokietnikach, indywidualne oświetlenie, gniazdka elektryczne i wieszaki na odzież. Osoby, które wybiorą miejsce w przestrzeni bezprzedziałowej, znajdują tam m.in. rozkładane stoliki, przy których maluchy mogą swobodnie kolorować, grać w gry czy oglądać bajki.

Przewoźnik przewidział również udogodnienia dla świeżo upieczonych rodziców. W pociągach kategorii EIP i IC w wybranych toaletach znajdują się przewijaki dla niemowląt. Dodatkowo, PKP Intercity nie pobiera opłat za zabranie ze sobą niezłożonego wózka dziecięcego. We wszystkich pociągach posiadających wagony restauracyjne rodzic ma prawo poprosić obsługę WARS-u o bezpłatne skorzystanie z wrzątku, wyparzenie butelki czy podgrzanie dziecięcego posiłku. Starszym pociechom WARS proponuje „Kids’s Menu” - kartę dań przygotowanych z myślą o gustach najmłodszych pasażerów.
Wygodne rozwiązania dla osób podróżujących z dziećmi oferują również dworce kolejowe. W wybranych obiektach dostępne są pokoje dla opiekuna z dzieckiem wyposażone m.in. w przewijaki. Ułatwieniem są także windy i platformy, dzięki którym przemieszczanie się z wózkiem po dworcu nie stanowi problemu. Dzięki ofercie usługowo-handlowej, dostępnej na większości dworców, przed podróżą można zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria takie jak - kosmetyki, zabawki czy książki.

Savoir-vivre w podróży

Pociąg to miejsce, w którym spotykają się pasażerowie mający różne potrzeby i oczekiwania. Jedni preferują podróż w ciszy, inni lubią poznawać nowe osoby i z nimi rozmawiać. Pamiętajmy o tym planując przejazd z dzieckiem. Zapewniając małemu podróżnikowi ciekawe atrakcje sprawimy, że podróż upłynie szybciej i przyjemniej nie tylko dla nas, ale również dla współpasażerów, którzy w tym czasie pracują czy odpoczywają.
O tym, co zrobić, aby podróż z dzieckiem była przyjemną przygodą dla wszystkich przypomina Adam Jarczyński, ekspert ds. savoir-vivre:
Szczęśliwi są Ci, którzy od pewnego momentu rozwoju swoich Małych Podróżników mogą z nimi po prostu porozmawiać, że to wypada, tamto nie przystoi, a coś innego sprawi komuś, np. współpasażerowi, smutek. Jeżeli jednak jesteśmy jeszcze przed „tym” momentem, a nasi Mali Podróżnicy niechętnie przyswajają zachowania, które są oczekiwane w danym środku transportu, to na nas spada odpowiedzialność za zachowanie młodego podróżnika.

  • Przed pierwszą, dłuższą podróżą sprawdźmy jak nasza pociecha będzie zachowywała się na krótszym dystansie. Dla nas ta wycieczka nie będzie niczym wyjątkowym, ale dla dwulatków pierwsza świadoma podróż pociągiem to wyjątkowe wydarzenie i kapitalna przygoda. Przy okazji zobaczymy, co będzie nam niezbędne na dłuższym dystansie, to naprawdę pomaga.
  • Jeżeli jednak nie przewidujemy podróży próbnej, to przygotujmy się tak, by zarówno nam, jak i dziecku, ale też pozostałym pasażerom, było wygodnie. Rozsądnym rozwiązaniem wydaje się wtedy rezerwacja miejsca w przedziale tuż przy wyjściu, jeżeli się okaże, że musimy często opuszczać przedział.
  • Kolejna kwestia to książki, maskotki, zabawki – wszystko, co pozwoli na dłuższy czas, po słodkiej drzemce, zająć uwagę latorośli. Nie idźmy na łatwiznę zostawiając dziecko na czas całej podróży z tabletem. Przy czym tu nie ma taryfy ulgowej, zabawki powinny być ciche.
  • Warto również pamiętać o przekąskach i napojach. Rodzice wiedzą, że niejadek może nie zjeść śniadania, zarzekać się, że nie zje dziś kanapki, a jak tylko pociąg ruszy z peronu budzi się w nim głód Godzilli, który wprawdzie można zaspokoić w wagonie restauracyjnym, niemniej coś (nie tylko na czarną godzinę) warto mieć pod ręką. I na koniec - nawet ucieleśnienie anioła, może chwilami ukazać swoją ciemniejszą stronę, przecież dzieci też mają prawo do gorszego nastroju.
  • Jeżeli widzicie Państwo przed sobą mamę lub tatę z Małą Podróżniczką, której trudno wytłumaczyć, że nie powinno kopać siedzenia, to nie przewracajcie oczami, ale uśmiechnijcie się, bo uśmiech może sprawić cuda.

Atrakcyjne rabaty

Na podróżujących z dziećmi czekają specjalne oferty. Pociechy, które nie ukończyły czwartego roku życia, podróżują pociągami PKP Intercity za darmo. Wystarczy pobrać dla nich bilet uprawniający do bezpłatnego przejazdu. Podróżujące dzieci i młodzież szkolna na podstawie legitymacji polskiej szkoły mogą skorzystać z 37% ulgi. Pasażerowie, którzy kupią Bilet Rodzinny mogą liczyć na 30% rabatu. Z atrakcyjnych ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowych 37% otrzymają również 30% upustu - wystarczy, że przynajmniej dwoje z nich kupi wspólnie bilet. Dodatkowo, podróżni z Kartą Dużej Rodziny mogą liczyć na 20% zniżki na menu dla dzieci oraz 10% rabatu na ofertę w wagonach gastronomicznych WARS.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat