Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Rodzicielstwo na etacie" Anita Cleare

Artykuł

Jak pogodzić życie rodzinne i zawodowe? Rozwijać karierę, a jednocześnie wychowywać dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości?

Rodzicielstwo na etacie
Autor: Materiały prasowe

Naucz się przechodzić po godzinach z trybu „praca” w tryb „dom”, zmieniać myślenie „wysokowydajnościowe” na „uważne” i otwórz drzwi do rodzinnego szczęścia. Pomoże ci w tym ekspert z zakresu pozytywnego rodzicielstwa, Anita Cleare, i jej najnowsza książka Rodzicielstwo na etacie. Jak być obecnym emocjonalnie rodzicem po dniu pełnym wyzwań w pracy.

Ja-pracownik kontra ja-rodzic: w poszukiwaniu równowagi
Jak osiągnąć sukces w pracy? Trzeba m.in. trzymać się harmonogramów, realizować polecenia, uzyskiwać mierzalne wyniki i dotrzymywać tempa. A jak wygląda sukces w rodzicielstwie? Rodzina to relacje, a nie zadania. Stąd umiejętności, których wymaga od nas pracodawca, niekoniecznie przydają się w domu. Dzieci oczekują od nas czegoś zupełnie innego. Chcą mieć rodziców, którzy nawiążą z nimi bliski kontakt emocjonalny, będą zaciekawieni, empatyczni i chętni do zabawy. Dlatego łączenie życia zawodowego z rodzinnym to ogromne wyzwanie. O tym, jak pogodzić rozwój kariery z wychowywaniem dzieci zgodnie z zasadami rodzicielstwa bliskości, przeczytać można w nowej książce Anity Cleare pt. Rodzicielstwo na etacie, lekturze nr 1 na liście wszystkich pracujących rodziców.

Spokojny dom, szczęśliwa rodzina
Autorka odnosi się do wszystkich najważniejszych wyzwań współczesnych rodziców i pracowników. Jak po stresującym dniu radzić sobie ze sprzeczkami między rodzeństwem? Jak pomagać w lekcjach? W jaki sposób kontrolować czas spędzany przed ekranem? Jak budować u dziecka poczucie własnej wartości? To tylko kilka z pytań, na które odpowiada w swojej książce Anita Cleare. Proponowane tu praktyczne metody budowania rodzinnego szczęścia oraz dobrostanu zarówno dzieci, jak i rodziców zostały sprawdzone przez nią na setkach rodzin, z którymi współpracuje. Teraz te pomysły i praktyki mogą pomóc nam zorganizować wymarzone życie rodzinne i stworzyć dom, do którego chce się wracać. By tak się stało, musimy poświęcić dzieciom sto procent uwagi: z trybu „praca” przejść w tryb „rodzic”. O tym, jak to zrobić, przeczytać można właśnie na kartach tej książki.

Chwile, które mają znaczenie
Zbudowanie życia rodzinnego, które będzie zaspokajało potrzeby dzieci i rodziców, jest możliwe. Przede wszystkim musimy zrozumieć sposób myślenia dzieci i poznać ich potrzeby. Nauczyć się nie wpadać w pułapki rodzicielstwa, na które podatni są zwłaszcza pracujący rodzice. I wreszcie rozwijać dobre, uważne relacje z dziećmi. Jak pisze autorka: Chodzi o to, by robić mniej, a nie więcej. By wychowywać dzieci w sposób, który jest dobry dla nich, ale także dla rodziców – tak, by rodzicielstwo dawało szczęście i spełnienie, a nie wyczerpywało i doprowadzało na skraj załamania.  

Wybrane opinie o książce:

Tę książkę powinien przeczytać każdy rodzic, którego celem jest spełnione i szczęśliwe rodzicielstwo, a nie codzienna udręka. Anita Cleare podpowiada, jak osiągnąć równowagę pomiędzy życiem osobistym, rodzicielskim i zawodowym. Rodzicielstwo na etacie to bezcenna lektura, która daje szansę się zatrzymać i popatrzeć na swoje życie z boku.
Michał Alicki, blog tataszef.pl

Obowiązkowa lektura dla wszystkich pracujących rodziców zmagających się z typowymi wyzwaniami „praca czy dom”, którzy chcą poznać receptę na to, jak wyłączyć po pracy tryb zadaniowy i przejść w tryb relacyjny, jak pogodzić życie rodzinne z zawodowym, dbając o potrzeby swoich dzieci, rodziny i – co kluczowe – jak troszczyć się o swoje własne potrzeby.
Emilia Kacprzyk, trener biznesowy, coach ICF, konsultant HR, Mama na obcasach

Anita Cleare doskonale rozumie, jakie wyzwania stoją przed rodzicem-pracownikiem. Po przeczytaniu kilku pierwszych stron książki uzmysłowiłam sobie, że zaliczyłam już wszystkie „pułapki rodzicielstwa”, w niektóre nadal wpadam. Jednak pojawiła się nadzieja, że wraz z kolejnymi kartami tej książki otrzymam narzędzia, które pomogą mi unikać pułapek rodzicielstwa, bo, cytując autorkę: „rodzicielstwo jest formą nawyku, a nawyki można zmieniać”.
Ewa Moskalik-Peiper, redaktor naczelna portalu mamopracuj.pl

Dużo wymagamy od naszych dzieci, ale czy jako rodzice dajemy z siebie tyle samo zaangażowania? Czasy wymagają od nas skupienia w pracy, szybkiego kształcenia się, dynamiki i elastyczności… rzeczywistość ma wobec nas wiele nowych wymagań. Jak się w tym nie pogubić? A może bardziej: jak się w tym odnaleźć? O tym jest ta książka. To są słowa otuchy.
Kamil Polny, blog tatawpracy.pl

Pracujący rodzice balansują między dwoma światami, w których lista zadań nigdy się nie kończy, a jeden termin goni drugi. Równowagę pomiędzy karierą a rodzicielstwem można jednak osiągnąć. Anita Cleare w swoim rzeczowym, zabawnym i pełnym ciepła poradniku pokazuje krok po kroku, jak tego dokonać.
Ola Żabicka, terapeutka dziecięca i trenerka ACT dla rodziców, blog ACT-owa mama: www.olazabicka.pl

O autorce:
Anita Cleare jest ekspertką od rodzicielstwa, ma wykształcenie akademickie i zawodowe w zakresie rozwoju dziecka i psychologii rozwojowej. Pracowała na rzecz dzieci, zarządzając wsparciem rodzin, m.in. w ośrodkach dla dzieci Sure Start, po czym stworzyła własną firmę, Positive Parenting Project, w której udziela rodzicom wsparcia w indywidualnych rozmowach, a także prowadzi seminaria, warsztaty i sesje coachingowe dla pracujących rodziców.

Anita Cleare, Rodzicielstwo na etacie
Tytuł oryginału: The Work/Parent Switch: How to Parent Smarter Not Harder
Przekład: Marcin Kowalczyk
264 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 49,90 zł
Premiera 26 lutego 2021 r., Wydawnictwo Laurum

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat