Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Robosamochód Poli

Artykuł

Premiera 15 października w POLSAT JimJam!

Robosamochod poli
Autor: Materiały prasowe

Od 21 października także odcinki poświęcone zachowaniu w ruchu drogowym: „Robosamochód Poli: bezpieczeństwo na drodze”

Policyjny samochód Poli, Strażak Roy, Karetka Amber i Helikopter Helly – bohaterskie pojazdy z Brumkowa ruszają na ratunek, gdy tylko jego mieszkańcy znajdą się w niebezpieczeństwie. Serial przybliży najmłodszym pracę policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. W każdym odcinku samochody przechodzą niezwykłe transformacje, by jeszcze lepiej pomagać innym. Na ich przygody zapraszamy od 15 października o 7:53 i 17:50 tylko w POLSAT JimJam. Od 21 października zapraszamy także na odcinki „Robosamochód Poli: bezpieczeństwo na drodze” poświęcone zasadom prawidłowego zachowania w ruchu drogowym, takim jak: przechodzenie przez jezdnię jedynie w dozwolonym miejscu czy bezpieczna jazda na rowerze.

Awaria wody, niesprawne hamulce, pożar albo zaginiony zwierzak? Ekipa dzielnych pojazdów rusza na ratunek. Dzięki ich opiece mieszkańcy Brumkowa mogą być spokojni – gdy spotka ich kryzysowa sytuacja, wystarczy że zadzwonią pod numer alarmowy i natychmiast otrzymają pomoc.

W jednym z odcinków wszystkie pojazdy czeka obowiązkowy przegląd – sprawdzana będzie m.in. sprawność hamulców, głośność klaksonu oraz ogólna sprawność techniczna. Niestety jeden z samochodów regularnie unika corocznych kontroli. Kończy się to przegrzaniem silnika i pożarem. Czy ekipa ratunkowa zdąży na czas przyjść z pomocą? Innym razem szkolny autobus będzie mieć problem z dowiezieniem dzieci do szkoły. Mimo sporego opóźnienia, okaże się, że nie może on przejechać obraną trasą, ponieważ droga została uszkodzona podczas burzy i ekipa budowlana pracuje nad jej naprawą. Autobus decyduje się pojechać inną trasą, niestety nie zauważa ostrzegawczych znaków! Gdy ulega wypadkowi na pomoc ruszają bohaterskie pojazdy.

Od 21 października na antenie zagości także specjalna odsłona serii poświęcona zasadom bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym – „Robosamochód Poli: bezpieczeństwo na drodze”. Dzieci dowiedzą się m.in., dlaczego nigdy nie wolno przechodzić przez jezdnię w niedozwolonym miejscu – nawet jeśli nam się śpieszy lub piłka wpadnie na drogę. W innym odcinku mali widzowie poznają zagrożenia wywołane przez opady deszczu. W deszczowe dni powierzchnia jezdni może być śliska, dlatego samochód będzie potrzebować więcej czasu, by się zatrzymać. Pogorszona jest także widoczność. Z tego względu należy zachować szczególną ostrożność – również w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Z każdego odcinki maluchy wyniosą ważne informacje – dowiedzą się m.in., że nawet najmniejszy pożar może stanowić zagrożenie, przed każdym zakrętem należy odrobinę zwolnić, a wypadku nie da się przewidzieć, dlatego należy wiedzieć jak wezwać pomoc.

Na serial „Robosamochód Poli” zapraszamy od 15 października codziennie o 7:53 i 17:50 tylko w POLSAT JimJam!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat