Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Raport na temat płodności Polaków

Artykuł

Niepłodność dotyka już 1,5 mln par w Polsce, a mimo to nadal niechętnie rozmawiamy na tematy związane z płodnością.

Raport plodnosc polakow
Autor: Shutterstock

Tymczasem już co piąta polska para ma problem z zajściem w ciążę. W odpowiedzi na rosnącą skalę problemu, marka Dr Bocian przygotowała „Raport na temat płodności Polaków”. Zawiera on praktyczne porady dla par planujących zajście w ciążę, jak również tych, starających się o dziecko już od dłuższego czasu, ale mających problemy z jego poczęciem.

Głównym celem publikacji jest wzbogacenie naszej wiedzy oraz przełamanie tabu i zachęcenie Polaków do swobodniejszych rozmów na temat płodności – z partnerem lub partnerką oraz bliskimi, a w razie konieczności, także z odpowiednim ekspertem.

Raport został podzielony na trzy części: w pierwszej została sprawdzona wiedza Polaków na temat płodności, w drugiej znajdują się materiały dydaktyczne poruszające kluczowe zagadnienia związane z płodnością, natomiast w trzeciej zebrano cenne wskazówki dla par mających problem z zajściem w ciążę. W raporcie zaprezentowano też wyniki badań SW Reaserch zrealizowane specjalnie na potrzeby kampanii „Płodne Gadki” oraz TNS Polska.

Niepłodność mylimy z bezpłodnością

Dzięki zebranym i opracowanym materiałom edukacyjnym dowiedzieć się można między innymi – czym różni się niepłodność od bezpłodności, jak funkcjonuje ciało kobiety i mężczyzny, w jaki sposób przygotować się do ciąży oraz jak walczyć z niepłodnością. Raport zawiera też najważniejsze informacje na temat płodności i jej wspomagania, dodatkowo poradnik wzbogacony jest wypowiedziami ekspertów, w tym ginekologa i pani psycholog.

Obciążenia cywilizacyjne, zaburzenia owulacji czy niewiedza na temat dni płodnych mogą znacząco utrudnić zajście w ciążę. Jak podkreślają lekarze, jest to problem złożony dotykający mężczyzn i kobiety w tym samym stopniu. Z niepłodnością mamy do czynienia, gdy para, regularnie starająca się o dziecko, nie może zajść w ciążę przez co najmniej 12 miesięcy. W raporcie znajduje się lista specjalistów, do których można się udać po pomoc, w tym także zbiór najważniejszych badań, wartych wykonania.

Porozmawiajmy o płodności

Niestety wciąż niechętnie rozmawiamy na tematy związane z płodnością lub jej brakiem. Wstyd, obawa, a może brak wiedzy? Podczas starania o dziecko, warto dokładniej poznać swoje ciało, dowiedzieć się jak przebiega cykl kobiety i kiedy dochodzi do implantacji. Jedno jest pewne: o płodności Polek i Polaków trzeba rozmawiać.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat