Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Przytulanka – prezent uniwersalny

Artykuł

Miękkie, miłe w dotyku, z „mocą” odganiania smutków i potworów spod łóżka… Nie ma chyba dziecka, które by ich nie lubiło.

Przytulanka uniwersalny prezent
Autor: Materiały prasowe

Ale przytulanki to tak naprawdę uniwersalny prezent, którym można sprawić przyjemność także dorosłym – z różnych powodów i okazji! Dla przyjaciółki, która cierpi z powodów „sercowych”, dla ukochanej osoby, która właśnie wyjeżdża w daleką podróż, na urodziny dla koleżanki z pracy, bez okazji dla babci, dziadka – powody, dla których sprezentowanie komuś przytulanki jest dobrym pomysłem, można mnożyć w nieskończoność. Oczywistym jest jednak, że najbardziej uwielbiają je dzieci, a zbliżający się 6 grudnia i święta Bożego Narodzenia motywują do tego, by przyjrzeć się bliżej sklepowym ofertom.

Przytulanki są nie tylko urocze i miłe w dotyku. Mogą mieć wręcz terapeutyczną moc. – Maluchowi, który boi się sam sypiać, może pomóc wielki miś, który będzie towarzyszyć mu w łóżku. A może to ciemność jest problemem? Maskotki z możliwością włączenia kolorowego, subtelnego światła pomogą go rozwiązać, kiedy na przykład kilkulatka czeka odważna wyprawa nocą do toalety – tłumaczy ekspertka marki KiK i dodaje: wesoły miś w formie poduszki może się za to okazać najwierniejszym towarzyszem podróży autem, odwracającym uwagę od choroby lokomocyjnej. A mała maskotka, której „pluszowa mama” została na czas przedszkola w domu, na pewno sprawi, że i naszemu uczniowi łatwiej będzie znieść rozłąkę i doda otuchy.

Nastolatkom urocze przytulanki też mogą sprawić radość, nawet jeśli będą marudzić, że „przecież nie są już dziećmi”. Emocjonalna huśtawka nastrojów, pierwsze związki, kłótnie z przyjaciółmi i rozstania – to wszystko poważne sprawy, które prędzej czy później skończą się smutkiem i być może płaczem, a jeśli nastoletni bunt nie pozwoli na zwrócenie się z tym do mamy, przytulanka – choć niepozorna – naprawdę może pomóc w trudnych chwilach. Tych ostatnich nie brakuje niestety w życiu dzieci z Domów Dziecka, Samotnej Matki czy szpitali. Jeśli chcielibyśmy choć odrobinę je im osłodzić, przytulanka to idealny prezent. – W ramach zabawy w mikołajkowe losowanie osób do obdarowywania możemy się umówić z kolegami z pracy czy szkoły, że w tym roku obdarowujemy właśnie dzieci w trudnym położeniu. Maskotki nie są kosztowne, łatwo je przetransportować, a mogą się okazać dla maluchów realnym wsparciem – tym emocjonalnym – i wielką radością na święta – podpowiada ekspertka związana z marką KiK.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat