Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Przemoc w oświęcimskim żłobku

Artykuł

Dwie opiekunki z jednego z niepublicznych żłobków w Oświęcimiu znęcały się jakiś czas nad swoimi podopiecznymi. Sprawę bada policja.

Przemoc oswiecimski zlobek
Autor: pixabay.com

W żłobku na osiedlu Chemików w Oświęcimiu pieczę nad trzynaściorgiem dzieci sprawowały cztery opiekunki. Dwie z nich dopuszczały się aktów przemocy wobec maluchów. Gdy dowiedzieli się o tym rodzice, powiadomili o sytuacji organy ścigania. W ręce policji trafiły nagrania video i pliki dźwiękowe, na których udokumentowano brutalne zachowania pracownic oświęcimskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Kobiety nie pracują już w dotychczasowym miejscu zatrudnienia. To, co wyprawiały z powierzonymi im dziećmi, przechodzi bowiem ludzkie pojęcie. Na porządku dziennym było szarpanie, rzucanie i wyzywanie żłobkowiczów. Ponadto maluchom na siłę wpychano jedzenie do ust, dzieci zamykano też czasami w komórce. Zdarzało się także, że twarze małych oświęcimian wycierane były szmatami do podłogi. Niektóre maluchy na ciele miały siniaki.

"Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca, w naszych placówkach wszystkie sale są monitorowane, dzięki czemu na bieżąco sprawdzamy standard opieki w naszych placówkach. W każdym żłobku zatrudniamy również koordynatorkę, która na co dzień nadzoruje pracę wszystkich opiekunek. Bezpieczeństwo maluszków jest najważniejsze, a wykwalifikowana kadra, która sprawuje opiekę nad dziećmi powinna być na najwyższym poziomie, osoby, które nie są w stanie zajmować się dziećmi nie nadają się po prostu do tego zawodu. Na nagraniach niepokojące jest również to iż dzieci w krzesełkach były karmione z jednej miseczki, jedną łyżeczką, co jest uchybieniem w kwestiach higienicznych" - komentuje sytuację w oświęcimskim żłobku Agnieszka Habrych, koordynatorka sieci żłobków Happy House

Oceń zawartość strony:
Ocena: 2.55/5. Oceniono 2 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat