Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Przełom w karmieniu naprzemiennym

Artykuł

Jeśli karmienie piersią przebiega bezproblemowo, ale rozważasz karmienie naprzemienne, wypróbuj nową butelkę Philips Avent Natural 2.0 ze specjalnie dostosowanym smoczkiem, który nie zaburza naturalnego odruchu ssania.

Przelom karmienie naprzemienne
Autor: Materiały prasowe

WHO zaleca karmienie piersią przynajmniej przez 6 pierwszych miesięcy życia dziecka. Oczywiście warto karmić piersią jeszcze dłużej, ale gdy przestanie być to możliwe, nie rezygnuj z karmienia swoim mlekiem zupełnie i przestaw się na karmienie naprzemienne, wykorzystując odciągnięte mleko. Jak to zrobić? Twoim sprzymierzeńcem na pewno będzie laktator. Dostępne są różne modele laktatorów, np. laktator manualny z serii Philips Avent Natural z butelką lub pojemnikiem na pokarm, laktator elektryczny z serii Natural oraz podwójny laktator z serii Natural. Jeśli planujesz odciągać mleko częściej, zdecyduj się raczej na wersję elektryczną. Najważniejsze jednak, że dzięki wyjątkowej konstrukcji laktatorów Philips Avent z unikalnym kształtem i krótką szyjką, mleko z piersi trafi bezpośrednio do butelki, nawet jeśli siedzisz prosto, co ułatwia odciąganie pokarmu.

Gdy będziesz już gotowa i odciągniesz odpowiednią ilość mleka, spróbuj podać je maluszkowi. Później stopniowo wprowadzaj kolejne butelki z Twoim mlekiem do planu karmienia, aż osiągniesz równowagę odpowiadającą Twoim potrzebom. Do karmienia możesz zaangażować też tatę, który na pewno chętnie tego doświadczy. Najważniejsze, że mleko podane w butelce przez Ciebie, tatę, babcię czy nawet opiekunkę będzie nadal najlepiej odpowiadało potrzebom Twojego maluszka.

Aby karmienie piersią i butelką było bezproblemowe, postaw na naturalność i nową butelkę Philips Avent Natural 2.0, która została zaprojektowana właśnie z myślą o karmieniu naprzemiennym. Butelka Philips Avent Natural 2.0 nie zaburza naturalnego odruchu ssania, gdyż dziecko ssie w identyczny sposób jak podczas karmienia piersią. Szeroki smoczek w kształcie przypominającym pierś i o równie miękkiej powierzchni zachęca dziecko do przysysania się do butelki w taki sam sposób, jak podczas karmienia piersią. Ponadto spiralna konstrukcja smoczka i płatków sprawia, że smoczek jest wyjątkowo elastyczny, dzięki czemu dziecko może ssać bez niepotrzebnych przerw. Pamiętaj również, że w miarę rozwoju dziecka należy zmieniać smoczek, wybierając zawsze najodpowiedniejszy. Dzięki temu maluch polubi picie z butelki i będzie mógł wypić więcej mleka w krótszym czasie.

Co robić z odciągniętym laktatorem pokarmem? Możesz je schować w lodówce lub mrozić. Odciągnięte mleko można przechowywać w lodówce do pięciu dni, a w zamrażarce nawet do sześciu miesięcy. W tym celu przydadzą Ci się specjalne woreczki lub pojemniki do mleka.

Rekomendowane ceny nowych butelek i laktatorów elektrycznych Philips Avent Natural wynoszą:

Butelka Natural 2.0 SCF030/17 - 39,00 zł
Butelka Natural 2.0 SCF033/17 - 39,00 zł
Butelka Natural 2.0S CF036/17 - 49,00 zł
Butelka Natural 2.0 SCF039/17 - 39,00 zł

SCF332/31 - 589,00 zł
SCF334/31 - 1209,00 zł

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat