Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Problemy z karmieniem u młodej mamy

Artykuł

Poród naturalny jest procesem fizjologicznym, do którego organizm kobiety przygotowuje się podczas ciąży.

Problemy karmienie mloda mama
Autor: Materiały zewnętrzne

Zmiany jakie zachodzą w czasie tych kilku miesięcy mają pomóc zarówno maluszkowi, jaki i matce zmniejszyć szok spowodowany porodem.

Po porodzie fizjologicznym karmienie dziecka piersią zwykle nie stanowi problemu, jest czynnością niemal tak naturalną jak oddychanie. Jednak poród poprzez cesarskie cięcie to spore wyzwanie i stres dla matki i dziecka. Czasami po cesarce karmienie piersią jest utrudnione, a nawet wręcz niemożliwe. Jak sobie radzić w takiej sytuacji?

Inne nie znaczy gorsze

Nie trzeba nikogo przekonywać, że mleko matki jest dla dziecka najlepszym pokarmem w pierwszych miesiącach życia. Zawiera nie tylko witaminy i minerały, ale również przeciwciała, białka, tłuszcze, cukry, enzymy, hormony. Wszystko co niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu znajduje się w kobiecym mleku.

Gdy kobieta ma niewystarczającą ilość pokarmu lub gdy laktacja uległa zatrzymaniu z pomocą przychodzą mleka modyfikowane. Jedną z wiodących marek na rynku jest HiPP. Mleko HiPP zostało przygotowane w oparciu o wzorzec mleka matki i jest łatwo przyswajalne dla maluszka.

Cesarskie cięcie opóźnia rozpoczęcie karmienia piersią, zwłaszcza jeśli było przeprowadzane w pełnej narkozie. Część mam ze względu na ból pooperacyjny oraz szwy na brzuchu nie może zapewnić dziecku właściwej pozycji przy karmieniu. Niewłaściwa pozycja czasem uniemożliwia maleństwu ssanie, jego stres udziela się matce, a to z kolei niekiedy powoduje zatrzymanie laktacji. Pomoc pielęgniarki lub położnej laktacyjnej jest w takim przypadku niezbędna. Jeśli laktacja nie wróci, wtedy należy przejść na mleko  modyfikowane.

W przypadku konieczności wyboru mleka dla niemowląt, nie czuj się gorszym rodzicem. Podając je również dostarczasz wszystkich składników niezbędnych do  prawidłowego rozwoju Twojego dziecka w tym: witaminy (zwłaszcza niezbędną w okresie wzrostu witaminę D, której organizm ludzki nie produkuje samodzielnie), nienasycone tłuszcze (Omega 3). , naturalne kultury kwasu mlekowego, dopasowaną do potrzeb dziecka ilość składników mineralnych.

Rośnij zdrowo

Podczas naturalnego karmienia piersią zmienia się skład mleka matki, odpowiednio do zmieniających się potrzeb organizmu dziecka.

Mleko modyfikowane również zmienia się wraz z wiekiem dziecka. Mleko HiPP "rośnie" razem z dzieckiem i zaspokaja jego potrzeby na różnym etapie rozwoju, mogąc towarzyszyć maleństwu już od pierwszego karmienia aż do 3 roku życia. W zależności od wieku dziecka (wyrażonego w miesiącach) sięgamy po produkt opatrzony odpowiednią cyfrą.

Istotna rola niezbędnych składników

Wiadomo, że idealne odtworzenie mleka kobiecego jest niemożliwe. Producenci mleka HiPP dołożyli jednak wszelkich starań, aby jak najbardziej zbliżyć jego skład do tego złotego standardu jakim jest pokarm mamy. Jeśli chodzi o HiPP mleko modyfikowane – skład znajdziecie na każdym opakowaniu, dzięki czemu będziecie w stanie właściwie dobrać je w zależności od wieku dziecka. Mleko modyfikowane zapewni niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju na każdym etapie rozwoju małego dziecka. Dzięki naturalnym kulturom bakterii wspomaga rozwój korzystnej mikrobioty jelitowej, która wzmacnia siły obronne organizmu i zapewnia dobre trawienie. Mleko modyfikowane HiPP można dobrać odpowiednio do indywidualnych potrzeb niemowlęcia(ryzyko alergii,  zaparcia i kolki).

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat