Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Prezenty komunijne pod postacią wrażeń

Artykuł

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. Z założenia powinno być to przeżycie stricte duchowe, jednak coraz częściej to prezenty grają główną rolę.

Prezenty komunijne wrazenia
Autor: Materiały prasowe

Staramy się upamiętnić ten dzień odpowiednim podarunkiem, który nie zostanie odłożony na półkę kilka dni później. Coraz częściej też decydujemy się na niepowtarzalne prezenty w formie przeżyć. Co dziś pojawia się wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu przybliża serwis Prezentmarzeń.

Na początku ubiegłego stulecia, ze względu na trudne czasy, jak również duchowe podejście do samej ceremonii, prezenty ograniczały się do minimum. Dziecko otrzymywało cukierki, pamiątkowy obrazek, a co bogatsi biżuterię. W latach 90-tych zaczęły królować kultowe już zegarki z melodyjką, rowery górskie - koniecznie z wieloma przerzutkami lub BMX. Jednak czasy się zmieniły i aktualnie oczekiwania prezentowe wobec w dobie półek uginających się od sprzętu elektronicznego i najróżniejszych zabawek są dużo wyższe.

Najmodniejsze prezenty materialne

Wśród popularnych upominków królują tablety, laptopy, smartfony, aparaty fotograficzne, a nawet pojawiają się drony. Zdecydowanie jedną z najczęściej wybieranych kategorii prezentów jest modna elektronika i w tym wypadku zasobność portfela ofiarodawcy przekłada się na jej jakość, parametry i funkcje. Jak wynika z raportów, co trzecia osoba na prezent komunijny wydaje tysiąc złotych, a co dziesiąta uważa, że bliska rodzina powinna przeznaczyć na ten cel nawet 2 tys. zł.

Wśród wciąż popularnych podarunków na liście znajduje się również rower. Wymagania jednak nieco urosły od ery Wigry 3. Teraz konieczne jest, aby rower miał amortyzator, co najmniej kilkadziesiąt przerzutek. W przypadku dziewczynek natomiast dobrze by było, aby był to designerski rower miejski. Zegarki zastąpiły smartwatche, książki zostały zastąpione czytnikami ebooków. Niezmiennie wśród prezentów pojawiają się jednak biblie, jak również złote łańcuszki od chrzestnych.

Na przyjęciu z okazji pierwszej komunii nie wypada pojawić się z pustymi rękoma. Wybór upominku wydaje się być nie lada wyzwaniem – zwłaszcza że w ostatniej dekadzie nastała moda na wystawne prezenty. Jednak zwolenników obdarowywania dzieci tego typu przedmiotami jest coraz mniej. Nie dość, że są one kosztowne i wiążą się z dość dużym wydatkiem, to w czasach w których wszelkie dobra materialne są na wyciągnięcie ręki wydają się być kolejnymi gadżetami, które w niedługim czasie zostaną odłożone na półkę i zastąpione nowszymi wynalazkami. Dlatego coraz częściej staramy się wybierać takie upominki, które nie przyćmią samego wydarzenia, ale sprawią dziecku przyjemność i na długo pozostaną w jego pamięci.

Emocje zamiast tradycyjnych prezentów

Ciekawym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, jakie pojawia się wśród komunijnych prezentów jest podarowywanie dziecku prezentu w postaci emocji, czyli czegoś co zapamięta na całe życie. Wśród takich alternatywnych podarunków w formie przeżyć znajdują się lekcje na ściance wspinaczkowej, nauka jazdy konnej czy warsztaty robotyki. Dla dziewczynek najczęściej wybierane są lekcje śpiewu, kurs wymarzonego tańca, udział w zajęciach manualnych czy profesjonalna sesja zdjęciowa z wykorzystaniem różnego rodzaju przebrań. O takich atrakcjach marzy wiele dzieci.

Przez prezent najczęściej rozumiemy coś materialnego, psychologowie jednak uważają, że ludzie są szczęśliwsi, przeżywając określone doświadczenia niż dostając przedmioty materialne. Dziecko to kształtujący się przez otoczenie młody człowiek, ciekawy świata i otwarty na nowe doświadczenia. Zauważamy, że bliscy coraz częściej chcą podarowywać coś co pozostanie w pamięci młodego człowieka, a nie zostanie rzucone w kąt. Zaletą prezentów w formie emocji jest również ich oryginalność. Możemy mieć pewność, że nasz prezent będzie niepowtarzalny i dostarczy wiele przyjemnych wrażeń – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń

Aby obdarować dziecko w tym szczególnym dniu nie musimy szukać nowinek technologicznych i wydawać dużych sum pieniędzy. W końcu taki upominek nie powinien zdominować całego wydarzenia, ale sprawić, że zostanie ono miło zapamiętane. Liczy się przede wszystkim radość dziecka i pozytywne wspomnienia. Zaletą prezentów w formie emocji jest to, że dziecko dzięki nim przeżyje prawdziwą przygodę, a chwile, które doświadczy podczas realizacji zostaną mu w pamięci jeszcze na długie lata.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.3/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat