Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Prezent na komunię wart więcej niż przysłowiowa koperta?

Artykuł

Będąc zaproszonym na Pierwszą Komunię Świętą, jedną z pierwszych myśli, które do nas przychodzą, jest wybór prezentu dla dziecka.

Prezent wiecej koperta
Autor: Materiały prasowe

Obecnie trudno jest nam znaleźć oryginalny i jednocześnie przydatny podarunek, dlatego decydujemy się na wręczenie przysłowiowej koperty. Istnieje jednak alternatywa, która nie tylko spodoba się dziecku, ale będzie odporna na spadek wartości pieniądza i zachęci je do inwestowania. O czym mowa?

Inwestowanie może być ciekawe

Alternatywą wobec wręczenia pieniędzy jest podarowanie złotej lub srebrnej monety. Taki prezent nie musi być ani nudny, ani drogi. Na rynku dostępne są monety kolekcjonerskie, które na awersach posiadają wizerunki ulubionych bohaterów z dziecięcych bajek i uniwersów. Przykładem mogą być monety z serii Marvel z bohaterami takimi jak Wolverine czy Venom. Natomiast miłośnikom zwierząt spodobają się monety z ich wizerunkami np. łabędziem, koalą czy królikiem. Podarowanie takiego prezentu może być pierwszym krokiem do zainteresowania dziecka tematem inwestycji, poprzez zachęcenie do kolekcjonowania kolejnych egzemplarzy z ulubionymi postaciami.

Więcej niż koperta

Wybierając prezent, zależy nam, aby nie tylko sprawił on dziecku radość, ale również był przydatny. W przypadku metali szlachetnych, w tym monet, bardzo istotną przewagą nad prezentami takimi jak rower, telefon czy wspomniana koperta, jest utrzymanie wartości w czasie. Monety premium, czyli takie, których liczba jest ograniczona na rynku, mogą dodatkowo zwiększyć swoją wartość kolekcjonerską.

Wybierając monety premium na prezent, warto postawić na te wybijane w światowych mennicach. Wówczas nie będziemy mieć problemu ze spieniężeniem inwestycji. Monety premium różnią się od inwestycyjnych tym, że poza wartością samego metalu szlachetnego, z którego są wykonane, mogą nabrać dodatkowego znaczenia kolekcjonerskiego ze względu na ich ograniczony nakład. Produkty te są świetnym uzupełnieniem portfela inwestycyjnego już doświadczonych inwestorów, bądź początkiem przygody z inwestowaniem osoby, która taką monetą została obdarowana — wyjaśnia Aleksander Pawlak, Prezes firmy Tavex.

Wartość zatrzymana w czasie

Warto wiedzieć, że zakup monety premium nie wiąże się z wysokimi kosztami. Ceny srebrnych egzemplarzy kształtują się od około 130 zł w przypadku monet zawierających 1 uncję kruszcu. Chcąc podarować droższy prezent, możemy zdecydować się na złoto. Idealnym prezentem komunijnym może okazać się złota sztabka z motywem sakralnym np. krzyżem. Sztabka zawierająca 5 gram metalu to koszt rzędu 1 600 zł.

Prezent w takiej formie nie tylko spodoba się dziecku, ale również może zabezpieczyć jego finansową przyszłość. Wybierając prezent w otoczeniu inflacji stojącej na wysokim poziomie, warto postawić na metale szlachetne, których wartość – bardziej od gotówki – odporna jest na kryzysy finansowe i ekonomiczne, co jest znaczącą przewagą w niepewnych gospodarczo czasach.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Między nami żywiołami Miss Kraken

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat